Najtužniji Mesijevi golovi: Argentinac blistao pred sablasnim "Nou Kampom" (VIDEO)

Fudbaleri Barse i Las Palmasa igrali dok su na ulicama katalonskih gradova besneli nemiri na dan referenduma

• 1

Lionel Mesi je nastavio da se šali sa rivalima i u meču protiv Las Palmasa, ali golove nije imao ko da vidi sem saigrača i članova stručnog štaba.

Barsa je, uz dva gola argentinskog fenomena, pobedila 3:0 pred sablasno praznim tribinama "Nou Kampa" na kome nije bilo gledalaca zbog vanredne situacije u Španiji i referenduma na kom se građani Katalonije u subotu glasali za i protiv nezavisnosti ove španske pokrajine.

Dok su na ulicama većine katalonaskih gradova buktali sukobi građana i policije, Mesi je radio ono što najbolje zna - terorisao je protivničke odbrane.

Njegovim golovima prethodila je asistencija iz kornera za Busketsa koji je doveo u vođstvo Katalonace protiv ostrvljana u 49. minutu, a onda je Argentinac i sam u nastavku "vozao" goste.

Mesi je u u 70. i 77. minutu rešio dve situacije "jedan na jedan" sa golmanom "kanarinaca" i stavio tačku na ovaj meč.

Bile su to akcije koje on najviše voli, iz kojih greši jednom u deset godina.

Najpre je poslao zemljaka Čičizolu "po burek" i poslao loptu u nebranjenu mrežu, a nekoliko minuta kasnije još jednom je nadmudrio "jedinicu" Las Palmasa i postavio konačan rezultat.

Mesiju su ovo bili 44. i 45. gol u tekućoj godini.

Barselona je sa ovom pobedom učvrstila prvo mesto, deset bodova ispred najvećeg rivala Reala, koji ima meč manje.