Živković i Jović doneli pobedu Orlićima nad Rusijom! (VIDEO)

U ritmu seniora nastavili su mladi reprezentativci

• 9

U21 fudbalska selekcija Srbije pobedila je Rusiju u Novom Sadu sa 3:2.

Orlići su tako došli do maksimalnog učinka u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, imaju tri pobede u tri meča, pošto su već savladali Gibraltar i Makedoniju.

Rusi su bili nešto tvrđi protivnik, dva puta su izjednačili na stadionu Karađorđe, imaju već sedam bodova iz tri ranije odigrana duela, ali su na kraju poklekli.

Vrhunski je bio predvođen tim Gorana Đorovića na terenu zahvaljujući Andriji Živkoviću, koji je asistirao kod dva gola.

Prvo je Danilo Pantić izveo maestralno slobodan udarac za 1:0 u 14. minutu, u 33. je Jović zatresao mrežu udarcem glavom za 2:1, da bi konanan rezultat upravo on postavio već u 60. minutu.

Tada je Živković povukao loptu i mudro čekao da se otvori prostor za utrčavanje novog golgetera Ajntrahta.

Dobar utisak ostavio je i Nemanja Radonjić tokom većeg dela meča, povukao je inače i akciju koja je donela treći gol, dok je malo podbacio Vukašin Jovanović kod oba gola. Kod prvog se okliznuo, a drugog dozvolio Melkadzeu da protutnja u kontru.

Posle ovog meča, Srbija je prva sa 9 bodova iz tri meča, Rusija ima 7 iz četiri, a Jermenija 7 iz pet utakmica. Austrija ima šest, Gibraltar i Makedonija po tri boda.