≫

De Heina odbrana sezone spasila Junajted na Enfildu, senzacija Kristal Palasa i 9 golova na Etihadu (VIDEO)

Liverpul jeste bio bolji, ali je meč sa Junajtedom završen bez pobednika * Građani su to iskoristili i pobedom od 7:2 se osamili na čelu tabele * Palas dao prvi gol u sezoni tek u 8. kolu

• 0

Nula na Enfildu! Fudbaleri Liverpula i Mančester junajteda nisu opravdali očekivanja velikog derbija Engleske, pošto je rezultat na kraju 90 minuta bio onaj najnepopularniji - 0:0!

Ovim rezultatom svakako više može da bude zadovoljan Žoze Murinjo koji, čini se, kao da je došao na Enfild samo da ne izgubi.

Liverpul je bio konkretniji rival i imao je nekoliko sjajnih prilika. najbolju sredinom prvog poluvremena kada je David De Hea spasio Đavole.

Igrao se 34. minut kada je Španac akrobatski nogom zautsavio šut Matipa,d a bi zatim imao i sreće prilikom popravnog udarca Salaha.

Time je De Hea i sedmi put sačuvao mrežu na osam utakmica. Podsetimo, jedino ga je savladao Čupo Moting kada je Junajted odigrao 2:2 sa Stoukom u gostima.

Pomenimo i to da je Lukaku početkom drugog poluvremena imao najbolju priliku za goste, a šut je okušao i Matić.

Za iznenađenje dana pobrinuo se Kristal Palas koji je upisao prve bodove ove sezone.

Pobedili su Čelsi na domaćem terenu rezultatom 2:1, uz autogol Aspilikuete i pogodak Zahe. Strelac za Plavce bio je Bakajoko.

Luka Milivojević je odigrao čitav meč i zaradio je žuti karton u 71. minutu.

Mančester Siti je demolirao Stouk na Etihadu rezultatom 7:2. Vodili su 3:0, zatim je bilo 3:2, a onda je usledila Pepova kaznena ekspedicija.

Po dva gola dali su Žesus i Silva, po jedan Sane, Fernandinjo i Sterling. Dvostruki strelac za Stouk bio je Mame Diuf.