≫

Preokret kakav se ne viđa često: Borusija vodila 1:0, pa primila PET golova u drugom poluvremenu! Povratak Nevena Subotića!

U Mehengladbahu - muk!

• 1

Za jedan od najvećih preokreta poslednjih godina u Nemačkom prvenstvu u subotu popodne pobrinuli su se fudbaleri Bajera iz Leverkuzena u Menhengladbahu.

Oni su 0:1 iz prvog poluvremena pretvorili u totalno spektakularnu pobedu od 5:1 i definitivno sebi prilepili etiketu najboljeg tima ovog kola.

Niko živ na "Borusija Parku" nije mogao ni da zamisli ovakav horor epilog posle gola američkog reprezentativca Fabijana Džonsona već u 7. minutu - za 1:0 koje je domaći tim sačuvao do odlaska na odmor.

Očekivala se svakako ofanzivnija igra gostiju, ali ne i totalni raspad "koltova".

U roku od samo dvadesetak minuta, igrači Bajera do vrha su napunili mrežu Borusije preko Bendera, Bejlija, Branta i Folanda, da bi tačku na ovu potpuno neočekivanu goleadu u nastavku stavio Finac Džoel Pohjanpalo u 81. minutu.

Bio je ovo drugi debakla Borusije koja je pre tri kola još ubedljivije izgubila u Dortmundu gde je bilo 6:1.

Menhengladbah je ovim porazom zaustavljen posle dve vezane pobede, dok je Bajer upisoa prvu pobedu nakon dva kola, ali ovu će svakakako pamtiti gosti kao nijednu do sada.

U isto vreme, i druga Borusija je kiksnula, doduše nije se obrukala - igrala je u Frankfurtu 2:2.

Za goste je prvi put ove sezone odigrao, i to kao starter čitav meč, srpski internacionalac Neven Subotić koji j upisao svoje prve minute na terenu u tekućem šampionatu!

Međutim, nije imao previše razloga da se raduje na kraju, jer je Borusija ispustila vođstvo od 2:0 koje su joj doneli Šahin i Filip.

Za samo četiri minuta u drugom poluvremenu, Ajntraht je uspeo da meč uvede u egal - preko Halera, kasnije Volfa, kome je asistirao Mijat Gaćinović.

Borusija sada više nije sama u vrhu tabele gde se uspentrao i Lajpcig posle pobede nad nejakim Štutgartom 1:0.

Minhenski Bajern ima priliku da prestigne oba tima i uzvere se na sam vrh ukoliko savlada Hamburg.