Tresla se "Čizma", dogodio se remi: Napoli i Inter pucali ćorcima, Handanović činio čuda

Bez golova u derbiju Serije A

• 4

Napoli više nema maksimalan učinak u Seriji A, ali nema ni poraz posle devet kola.

U velikom derbiju timova koji su do sada najviše pokazali, ekipa Mauricija Sarija odigrala je bez golova protiv Intera i tako zadržala lidersku poziciju dva boda ispred večerašnjeg rivala.

Pobeda na uvek vrućem terenu u Napulju za "neroazure" je misaona imenica već okruglo 20 godina, i ostaće to do daljeg.

Poslednji put Inter je pobedio Napoli na "San Paolu" davne 1997. godine kada je bilo 2:0.

Napolitanci su prema očekivanjima diktirali tempo, imali inicijativu i posed lopte, ali ne i ideju kako da savladaju Samira Handanoviča.

Slovenački golman bio je ujedno junak gostiju zbog dve spektakularne odbrane u prvom poluvremenu, kada je, najpre zaustavio udarac Hosea Kaljehona, a odmah potom kao mačka odreagovao na pokušaj Drisa Mertensa na odbitak.

Najveću priliku za vođstvo Inter je imao u drugom poluvremenu preko Većina, koji je stigao do lopte pre istrčalog Reine, ali je Raul Albiol sa gol-linije loptu izbacio u polje i spasio svoj tim najgoreg scenarija.

Na drugoj strani, Handanović je bio na visini zadatka i u 90. minutu.

I tada je morao da reaguje najbolje što može, pošto je Miranda nesperetno reagovao i usmerio loptu u svoj gol gde je instiktivno reagovao Slovenac i još jednom presudno uticao da mu mreža ostane netaknuta.

Na kraju, remi koji je najviše "legao" najbližim pratiocima, pre svih Juventusu i Laciju koje bi eventualne pobede u nedelju mogle da približe "odbeglom" dvojcu.