Nije vam ovo Maribor, rođaci! Totenhem ponizio Liverpul, i Grujić osetio moć Pevaca! (VIDEO)

Londonski klub ubedljivo je slavio na Vembliju u 9. kolu Premijer lige

• 1

Fudbaleri Liverpula ubedljivo su poraženi na Vembliju od Totenhema, koji je slavio sa 4:1 u derbiju 9. kola Premijer lige. Junak meča bio je Hari Kejn, koji je postigao dva gola, a po jedan su dodali Son Hjung Min i Dele Ali.

Jedini gol za Liverpul postigao je Mohamed Salah, a za Crvene je od 83. minuta igrao i Marko Grujić.

Samo što je meč počeo, već u 4. minutu Hari Kejn je iskoristio lošu postavku Dejana Lovrena, izbegao ofsajd zamku i postigao gol za vođstvo nakon što je prevario golmana Minjolea.

Ubrzo je Totenhem došao i do drugog gola, a ovoga puta je Kejn bio u ulozi asistenta. Akciju je započeo Hugo Ljoris, koji je dugo bacio loptu na polovinu Liverpula i pokrenuo kontru. Kejn je prihvatio loptu, produžio do Sona, koji je izašao 1 na 1 sa golmanom Crvenih i povisio prednost.

Salah je u 24. minutu smanjio prednos posle sjajne asistencije Hendersona. To je ipak bilo sve od ekipe Liverpula, koja je delovala izuzetno moćno u Ligi šampiona kada je pobedila Maribor na gostovanju sa 7:0. Međutim, Totenhem je neka druga dimenzija u odnosu na šampiona Slovenije.

Do kraja poluvremena Dele Ali je postigao sjajan gol za 3:1 i taj gol je i definitivno prelomio meč.

Tačku na i stavio je Hari Kejn svojim novim golom posle kornera u 56. minutu, kada se dobro snašao u gužvi u kaznenom prostoru kada je lopta došla do njega.

Totenhem je ovom pobedom stigao Mančester junajted i izjednačio se sa njima na 2. poziciji, dok je Liverpul na 9. mestu.