≫

Siti nastavlja da gazi, Liverpul se budi, Čelsi moćan protiv Vest Broma

Favoriti opravdali uloge ubedljivim trijumfima

• 1

Mančester siti je ove sezone istakao najozbiljniju kadidaturu za osvajanje Premijer lige. "Građani" su lako savladali Lester na gostovanju rezultatom 2:0 i zadržali bodovnu prednost nad najbližim pratiocima.

Izabranici Pepa Gvardiola su u svom stilu dominirali terenom ne ostavljajući prostor domaćim igračima da bilo šta ozbiljnije urade.

Lepom akcijom "od noge do noge", Siti je u pravom trenutku slomio odbranu "lisica". Gabrijel Žesus je u 45. minutu lepu akciju krunisao golom za vođstvo.

>>>Arsenal za pet minuta srušio Totenhem "sumnjivim" golovima (VIDEO)

Nastavak igre nije bolje mogao da počne po Mančester siti. Fenomenalni Kevin De Brujne je u 49. minutu raspalio "levicom" sa 19 metara i zatresao mrežu Šmajhela.

Siti je novom pobedom pobegao Čelsiju na devet bodova i Junajtedu na 11 koji ima i utakmicu manje.

Liverpul je demonstrirao moć protiv Sautemptona. "Crveni" su na Enfildu bili efikasni i sa tri pogotka ispratili goste kući.

Raspoložen je bio Mohamed Salah koji sa dva gola za 10 minuta srušio nade Sautemptona da mogu do povoljnijeg rezultata. Tačku na "i" stavio je Kutinjo u 68. minutu.

Čelsi je na gostovanju Vest Bromviču lako izašao na kraj i već u prvom poluvremenu nagovestio dobar rezultat.

Nisu domaći imali rešenje za Moratu, Azara i Alonsa koji su redom tresli mrežu Fostera. Eden Azar je u 62. minutu svojim drugim pogotkom na meču zaokružio ubedljiv trijumf "plavaca".

Arsenal - Totenhem 2:0