Živković i Fejsa deo Benfikinog očaja, Čelsi uz magičnu akciju overio osminu finala! (VIDEO)

Završena su prva dva meča u programu Lige šampiona za sredu

• 1

Fudbaleri Čelsija poigrali su se sa Karabagom na gostovanju sa 4:0, dok je CSKA sa 2:0 bio bolji od Benfike.

Čelsi je sa 6:0 demolirao nesrećni Karabag u Londonu, milosti nije imao ni u Bakuu, uz golove Azara, Vilijana (2) i Fabregasa, čime je zapečaćen plasman u osminu finala Lige šampiona.

Plavcima je ostalo da vide sa koje će pozicije dalje, pošto Roma ima meč i dva boda manje, pred susret sa madridskim Atletikom, koji je na tri boda. Na meču, posebno je bila sjajna akcija kod drugog gola, takvu razmenu pasova bi malo koja jača ekipa uspela da zaustavi.

Benfika je jedno od najvećih razočaranja Lige šampiona, to je CSKA materijalizovao sa laganih 2:0.

Prvo se Šenikov prošetao do gola u 13. minutu, da bi Žardel autogolom presudio u 56.

Lukavo je fintirao Vitinjo po desnom boku, pa je onda došao u duel sa golmanom Benfike Varelom, ali je sav posao obavio zapravo štoper lošim uklizavanjem.

Ljubomir Fejsa odigrao je ceo meč, Andrija Živković dobio je šansu u 83. minutu, ali je bilo kasno da se išta učini.

Benfika je zakucana za dno bez ijednog boda i sa samo jednim golom. Bazel je treći sa šest bodova iz četiri meča, CSKA sada ima devet bodova iz pet utakmica. Grupom A vlada Mančester junajted sa maksimalnih 12 bodova pred duel sa Bazelom u Švajcarskoj.