• 0

Čelsi udario jako u Zapadnom Jorkširu, Barnli ispred Arsenala, Liverpula i Totenhema - i kakav preokret Lukinog Palasa!

"Plavci" odigrali u skladu sa renomeom protiv Hadersfilda, preokret "Orlova" golovima u 89. i 92. minutu

• 0

Fudbaleri Čelsija "opasuljili" se posle neprijatnog poraza u gradskom derbiju sa Vest Hemom za vikend. Konteova "skvadra" je odigrala daleko bolje već u prvom narednom duelu, savladala Hadersfild u gostima 3:1 i učvrstila treću poziciju na tabeli.

Strelci za londonski tim u Zapadnom Jorkširu bili su Bakajoko, Vilijan u prvom poluvremenu, i Pedro u nastavku.

Španac je trećim golom "ubio" utakmicu i otklonio sve dileme oko pobednika koji se jasno nazirao i posle prvog dela meča.

A u Londonu - spektakl!

Kristal Palas je upisao zlata vrednu pobedu u borbi za opstanak protiv Votforda, golovima u 89. i 92. minutu, za šokantnih 2:1, posle ništa manje šokantnih 2:2 pre tri dana na istom mestu protiv Bornmuta usled promašenog penala Benteka u nadoknadi vremena.

Vratilo se propušteno dosadašnjem "fenjerašu".

Strelci za domaći tim bili su Bakari Sako i Džejms Mekartur za opšti delirijum na "Selhurst Parku", za nadu da će ova sezona ipak imati srećan kraj po tim Roja Hodžsona i njegove igrače.

Holanđaninu Derilu Janmatu pripadaju zasluge za vođstvo gostiju, on je već u trećem minutu iskoristio nepažnju defanzivaca domaćeg tima, utrčao na "drugu stativu" i glavom pogodio mrežu posle idealno ubačene lopte sa leve strane.

Ipak, gosti su u samo pet minuta uspeli da "prospu" sve kvalitetno što su do tada uradili: najpre je Kleverli (87. minut) dobio drugi žuti karton, a onda je usledio preokret koji će se dugo pamtiti.

Palas je ovom pobedom pobegao sa začelja tabele, i opasne zone, pošto je preskočio Svonsi, Vest Hem i VBA.

Za razliku od Palasa koji se svojski muči, Barnli igra sezonu za istoriju.

Ekipa sa "Turf Mura" je pobedila Stouk na svom terenu 1:0 i sada je četvrta na tabeli, tik iza Čelsija i Junajteda, te odbeglog Sitija, a ispred velikih Liverpula, Arsenala i Totenhema, doduše uz meč više od pomenutih!

Svejedno, to ne umanjuje sjajan utisak o rezultatima ekipe koji sjajno vodi Šon Dajk, a njegove ideje u delo sprovode igrači koji su u utorak uveče čekali i dočekali pobedu u 89. minutu - 1:0.

Rival je bio Stouk, a srušio ga je Barns za devetu pobedu odličnog Barnlija.