• 0

Gaćinović golom pogurao Ajntraht u četvrtfinale Kupa, dominacija Bajerna nad Dortmundom u novom Der Klasikeru! (VIDEO)

Bavarci su se plasirali u četvrtfinale Kupa Nemačke pobedom od 2:1 nad najvećim rivalom

• 0

Bajern nastavlja dominaciju protiv Dortmunda u Der Klasikeru! Posle pobede u prvenstvu od 3:1, Bavarci su slavili i u Kupu Nemačke na svojoj Alijanc Areni sa 2:1 i tako se plasirali u četvrtfinale.

Oba gola aktuelni šampion i lider dao je u prvom poluvremenu. Već u 12. minutu bilo je 1:0 na semaforu posle pogotka Džeroma Boatenga, koji je sjajno skočio posle kornera i zakucao loptu u mrežu gostiju.

Tomas Miler je u 40. minutu povisio prednost na 2:0 posle maestralnog poteza i gola, kada je lobovao Tomasa Burkija i na taj način donekle i ponizio najvećeg rivala.

Jedino što je Dortmund uspeo do kraja bilo je da smanji prednost preko Jarmolenka u 77. minutu, kada je dobro reagovao na drugoj stativi posle centaršuta Kagave, ali do potpunog preokreta nije moglo da dođe.

U četvrtfinalu Kupa je i Ajntraht, koji je pobedio na gostovanju Hejdenhajmu sa 2:1, i to posle produžetaka. Gol za tim iz Frankfurta dao je Mijat Gaćinović u 95. minutu, da bi samo minut kasnije domaćini izjednačili.

Ipak, konačan rezultat u 109. minutu postavio je Holer i obezbedio Frankfurtu plasman u narednu rundu.