≫

Čelsi slomio zube na tvrde "karamele": Veliki Sem je nepobediv

Everton i Čelsi podelili bodove na "Gudisonu"

• 1

Fudbaleri Evertona odbranili su domaći teren u duelu sa Čelsijem koji je završen sa neispirativnih 0:0 u 19. kolu Premijer lige. Sem Olerdajs je za kratko vreme uspeo da "preporodi" ekipu Evertona koja pruža dobre partije u prethodnih nekoliko mečeva.

Uspele su "karamele" da sačuvaju mrežu od napada ekipe iz Londona i osvoje bod kojim su se na tabeli Premijer lige izjednačili sa Lesterom, ali uz utakmicu više.

Iako bez klasičnog napadača, Čelsi je od starta krenuo ofanzivno ka golu protivniku. Pedro i Vilijan su pravili dosta problema odbrani domaćih u prvom poluvremenu, ali su defanzivci domaćeg tima uspeli da osujete sve pokušaje gostiju.

Imao je i Everton svoju šansu, ali je Kurtoa sjajnom odbranom sprečio Kalver Levina da razgali navijače na "Gudisonu". Jurno je Čelsi u nastavku, ali se poput kolege na drugoj strani i Džordan Pikford istakao odbranom posle pokušaja Markosa Alonsa.

Pokušao je Antonio Konte izmenama da prodrma ekipu i promeni stanje na terenu, međutim bezuspešno. Do poslednjeg sudijskog zvižduka, Pikford i Kurtoa su ostali nesavladani, pa su Everton i Čelsi podelili bodove.

"Veliki Sem" je očigledno jako dobro uticao na ekipu koja od njegovog dolaska ima četiri pobede i dva remija.