≫

Kao protiv Zvezde: Jojić dao golčinu iz slobodnjaka! (VIDEO)

Bavarci nižu pobede, Borusija remije, Šalke se drži na drugom mestu

• 3

Fudbaleri Bajerna savladali su ekipu Hofenhajma u 20. kolu Bundeslige rezultatom 5:2, iako su posle 12 minuta igre imali dva gola zaostatka. Minhenski velikan je nastavio seriju pobeda i suvereno drži prvo mesto na tabeli nemačkog šampionata.

Dobro je krenulo po goste na "Alijanc areni" koji su već u trećem minutu stigli do vođstva golom Uta. Nemački fudbaler je bio najspretniji posle penala koji je promašio Gnabri i "smestio" loptu u nebranjenu mrežu Bavaraca.

Upravo je Gnabri u 12. minutu matirao Ulriha preciznim udarcem po zemlji sa 20-ak metara, ali to je bilo sve od Hofenhajma.

Bajern je preuzeo konce igre i do poluvremena i za manje od pet minuta anulirao prednost gostiju. Robert Levandovski je u 21. minutu smanjio rezultat, da bi Boateng u 25. doneo izjednačenje svom timu.

I u nastavku je Bajernu bilo potrebno jako malo vremena i prostora da dođe do potpunog preokreta i sigrunog trijumfa. Najpre je Koman u 63. minutu doveo u vođstvo aktuelne šampione, a Vidal dva minuta kasnije osigurao pobedu. Tačku na "i" stavio je Vagner golom u 90. minuta i postavio konačan rezultat.

Posle tri vezane pobede, fudbaleri Kelna su na svom terenu odigrali nerešeno sa Augzburgom, a strelac za "jarčeve" je bio srpski vezista Miloš Jojić.

Inicijativu i bolju igru u prvom delu meča Jojić je krunisao prelepim golom iz slobodnog udarca u 40. minut, a šut možete pogledati ovde. Bivši fudbaler Partizana je sa oko 25 metara prebacio "živi" zid i zatresao mrežu golmana Hica.

Međutim, Kajubi je u 77. minutu nadvisio rivale na ivici peterca i postigao izjednačujući pogodak za 1:1 i podelu bodova na "Rajnenerdži" stadionu.

U Lajpcigu je domaće ekipa dočekala Hamburg i u 9. minutu preko Brume stigla do vođstva. Ipak, 20 minuta kasnije Hamburg je zahvaljujući srpskom reprezentativcu Filipu Kostiću došao do izjednačenja.

Jung je poslao loptu u prazan prostor što je Kostić iskoristio i u situaciji "jedan na jedan" savladao čuvara mreže Lajpciga za konačnih 1:1.