≫

ČETIRI puta je Zvezda prolazila dalje u Evropi posle 0:0 na Marakani: Ovo su ti legendarni mečevi! (VIDEO)

Fudbaleri Zvezde gostuju CSKA u Moskvi u sredu (18 RTS)

• 4

Fudbaleri Crvene zvezde su u poslednjih 22 godine četiri puta uspeli da prođu dalje u evropskim takmičenjima posle remija u Beogradu od 0:0. Samo stariji i oni najvatreniji navijači se sećaju Verone, Edinburga, Brage i Nikozije.

Ali, da krenemo redom:

1996. Edinburg Kup Kupova, kvalifikacije

Harts - Crvena zvezda 1:1

Zvezda je posle 0:0 otišla u engleski tim u Kupu Kupova, doduše u kvalifikacijama. Harts je poveo u 44. minutu preko Mekfersona, a izjednačio je Vinko Marinović u 59.posle slobodnog udarca i snalaženja u šesnaestercu.

2002. Verona Kup Uefa, drugo kolo.

Kijevo -Crvena zvezda 0:2

U oktobru su crveno-beli gostovali u Veroni posle 0:0 u Beogradu, a vratili se trijumfalno sa pobedom. Golove su postigli Ivan Gvozdenović u 70. i Milovanović u 86.

2005. Braga Liga Uefa utakmica za plasman u grupu-

Zvezda je ponovo odigrala odličan meč i remijem 1:1 uspela da eliminiše portugalskog predstavnika.  Purović je u 10. minutu doveo ekipu u vođstvo, a izjednačio je u 86. minutu Žunior.

2012. Nikozija Kvalifikacije za ligu Evrope

Najteži meč Zvezde u ovoj grupi mečeva protiv Omonije, jer su prošli dalje tek posle penala. Bilo je 0:0 u regularnom delu i 6:5 posle penala za Zvezdu. Junak je bio golman Boban Bajković sa dva odbranjena penala.

(Telegraf.rs/Izvor: Sportski žurnal)