≫

Murinjo srušio Kontea: Junajted slavio u derbiju i gurnuo Čelsi na 5. mesto (VIDEO)

Crveni đavoli pobedili sa 2:1 nad velikim rivalom i konkurentom za mesto koje vodi u Ligu šampiona

• 1

Mančester Junajted je pobedio Čelsi u derbiju 28. kola Premijer lige sa 2:1! U sjajnom meču na Old Trafordu, u kome je moglo da bude i više od tri gola, na kraju je slavio tim Žozea Murinja, koji je imao priliku da se raduje pobedi nad velikim rivalom Antoniom Konteom.

Plavci su bolje počeli meč, pošto je Vilijan u 32. minutu posle sjajne asistencije Azara zatresao mrežu De Hee. I pre toga je Čelsi imao bolje šanse, pošto je Morata pogodio prečku na samom startu meča.

Junajted je uzvratio posle dobre akcije Lukakua i Marsijala u 39. minutu, pa je na poluvremenu bilo 1:1.

Gol odluke postigao je Džesi Lingard u 75. minutu, kada je Lukaku sjajno centrirao posle nekoliko driblinga i pronašao svog saigrača neometanog u petercu. Lingardu nije bilo teško da zatrese mrežu glavom iz te pozicije i usledilo je veliko slavlje na "teatru snova".

Junajted se ovom pobedom vratio na 2. mesto na tabeli, dok je Čelsi, nakon pobede Totenhema nad Kristal Palasom, pao na 5. mesto.