≫

CSKA preokrenuo, Arsenal uništio Milan: Lajpcig, Lacio i Atletiko demolirali "istočni blok" (VIDEO)

Ekipe iz Zapadne Evrope bile su uspešnije u revanšima osmine finala Lige šampiona

• 18

Fudbaleri Viktorije iz Plzenja bili su na korak od četvrtfinala Lige Evrope, ali su ipak pali u produžetku protiv Sportinga iz Lisabona. Iako su u prvom meču u Portugaliji izgubili sa 2:0, u Češkoj su uspeli da nadoknade taj poraz došli su do 2:0 posle 90 minuta igre.

Bakoš je sa dva gola anulirao prednost Sportinga, da bi u 92. minutu videli vrhunac drame. Sporetingu je dosuđen sporan penal, a li je golman Hruška bio junak i odbranio njegov udarac. Usledilo je veliko slavlje Čeha, ali je u produžetku viđen hladan tuš.

Batalja je u 105. minutu, na isteku prvog produžetka dao gol, posle čega je sve bilo jasno. Sporting je tako teškom mukom došao do plasmana u četvrtfinale.

Plasman u dalju fazu sigurno su zabeležili i Atletiko Madrid, koji je i u revanšu bio ubedljiv protiv Lokomotive iz Moskve i slavio je sa 5:1 u Rusiji. Lajpcig je uspeo da odoli u Sankt Peterburgu protiv Zenita i izborio je 1:1, što im je bilo dovoljno nakon pobede od 2:1 u Nemačkoj.

Lacio je pobedio Dinamo iz Kijeva sa 2:0 i prošao dalje nakon 2:2 u prvom meču, dok je Marselj slavio protiv Altetik Bilbaa i u drugoj utakmici, ovoga puta je u Španiji bilo 2:1.

I fudbaleri Arsenala nastavili su sa odličnim partijama u Evropi. Posle 2:0 u prvom meču u velikom stilu su otišli dalje jer su protiv Milana, koji u poslednje vreme u Seriji A igra fantastično, zabeležili i drugu pobedu. Ovoga puta slavili su sa 3:1.

Milan je poveo sa 1:0 fantastičnim golom Čalhanoglua koji je u 25. minutu spoljnim delom kopačke uputio neodbranjiv udarac u gol Arsenala. Ipak, samo 4 minuta kasnije velbek uvodi meč u egal da bi Džaka i potom ponovo Velbek, stavili tačku na ovaj meč.

CSKA, koji je iz u meču šesnaestine finala Lige Evrope izbacio Crvenu zvezdu, posle minimalnog poraza od Liona u prvom meču odigrao je odlično u gostima i nastavio pohod ka trofeju drugog po redu evropskog takmičenja.

Za razliku od Armejaca koji su uspeli da preokrenu rezultat, nemački Dortmund nije mogao da se oporavi posle šoka na svom stadionu i poraza 2:1, od Salcburga.  Odigrali su nerešeno, što je bilo nedovoljno za prolaz dalje.