≫

Mesi je čudo jedno: Argentinac postigao het-trik i izjednačio rekord neponovljivog Ronaldinja! (VIDEO)

Lider Barse dao šest golova iz slobodnog udarca ove sezone, to je do sada uradio samo Brazilac

• 5

Barselona nezadrživo maršira ka tituli, a Lionel Mesi nastavlja da pomera granice. Ponovo je sjajni Argentinac bio strelac (trostruki), i ponovo je pogodio mrežu iz slobodnog udarca - šesti put ove sezone.

To je pre njega u Primeri uspelo samo neponovljivom Ronaldinju - da u jednoj sezoni postigne isti broj golova direktno iz "slobodnjaka", bilo je to 2006/2007, a Mesi će imati dovoljno vremena i situacija da "prebaci" i ovaj rekord koji je do sada bio u vlasništvu njegovog bivšeg saigrača i idola.

Mesi je do poluvremena meča sa Leganesom dva puta bio strelac, a u nastavku je kompletirao het-trik, za pobedu od 3:1.

Najpre je, u 27. minutu, majstorski prebacio "živi zid" i savladao golmana gostiju, da bi pet minuta kasnije, na proigravanje Kutinja, i drugi put matirao čuvara mreže Leganesa.

Gosti su u drugom poluvremenu uspeli da iskoriste uspavanost Katalonaca i prepolove razliku, ali je Mesi vratio stvari na svoje mesto novim pogotkom.

Bio je to 29. gol Argentinca u Primeri ove sezone i njime se izdvojio na čelu liste strelaca ispred Ronalda koji ima sedam manje.

Rekrod je izjednačila i Barselona - i to kakav!

Katalonci su neporaženi u Primeri već 38 utakmica (31 pobeda, 7 remija), čime su stali uz rame sa generacijom Real Sosijedada u periodu između 1979. i 1980. godine.