Tako se uzima titula: Gubili 0:2, preokrenuli za pet minuta! (VIDEO)

PSV Ajdhoven bacio u trans navijače mega uzbudljivom pobedom

• 3

PSV Ajndhoven se zaleteo ka tituli koja mu je sada, posle nestvarnog preokreta u Alkmaru, nadohvat ruke.

Još četiri kola ostala su do kraja holandskog šampionata, a ekipa Filipa Kokua je uradila lavovski posao ka tom cilju trijumfom o kojem se priča: posle 0:2 u drugom poluvremenu, "filipsovci" su potpuno okrenuli situaciju u svoju korist - i to za pet minuta!

Posle golova trećeplasiranog tima na tabeli, u režiji Vegorsta (dvostruki strelac), malo ko je mislio da gosti mogu i do pozitivnog rezultata, a kamoli pobede.

AZ je držao situaciju pod kontrolom, ali je gol Pereire u 74. minutu sve promenio....

Kako to obično biva, nesigurnost se uvukla u redove ekipe koja je do tada imala i igru i sigurnu prednost, a panika je zavladala kada je Lozano, dva minuta posle gola Pereire, pogodio za 2:2.

Šok je prava reč da se opiše stanje kod igrača i navijača domaćeg tima kada je Van Ginkel iz penala, nedugo kasnije, matirao golmana Alkmara i postavio konačan rezultat, "ludih" 3:2 i najverovatnije potvrdu titule za tim iz Ajndhovena.

PSV je ostao na deset bodova ispred Ajaksa koji ima meč manje...