≫

Napoli u 90. minutu srušio Juventus, opet imamo bitku za titulu u Italiji! (VIDEO)

Nastavlja srpski fudbaler da briljira u Seriji A, Juve nema više toliko dug korak ispred Napolija!

• 2

Ne postoji igrač Torina koji više i konkretnije doprinosi u napadu kao Adem Ljajić.

Asistencija, gol, asistencija, gol... Ovako otprilike glasi siže utakmica srpskog reprezentativca koji je bio produktivan i u nedelju protiv Atalante u Bergamu - postigao je lep gol za 1:1.

Ljajić se savršeno snašao u datoj situaciji, ubacio se u prostor, na vreme dobio loptu, koju je onda prvim dodirom po zemlji poslao u mrežu iako je na sebi imao čuvara ekipe iz Bergama.

U velikoj formi je naš fudbaler, gol Atalanti samo je jedan u nizu kvalitetnih poteza koje demonstrira poslednjih nedelja, posle gola Interu, Kaljariju, asistencija u mečevima sa Krotoneom, Fiorentinom...

Nažalost po Ljajića, Torino je u Bergamu na kraju pretrpeo poraz od 2:1.

U preostalim mečevima 34. kola najjači utisak je trijumf Lacija u Rimu protiv Sampdorije 4:0 uz jedan gol Sergeja Milinkovića Savića i dva Ćira Imobilea.

Lacijali su nastavili "mrtvu" trku za treće mesto sa Romom, sa kojom dele poziciju broj tri, ali i Interom.

"Neroazuri" su ostali na bod zaostatka iza Rimljana posle pobede u Veroni protiv Kjeva 2:1.

Strelci za Spaletijev tim bili su Ikardi i Perišić, za bezbrižnih 2:0, tako da je gol "letećih magaraca" stigao kasno.

U dubokom "kanalu" je Udineze, koji je poražen 11. put zaredom!

Iako je Lazanja doveo "Zebre" u prednost u povoju meča, stvari su se brzo preokrneule nagore po Friuliance - najpre je Nigerijac Simi doneo egal, a Faraoni preokret petnaestak minuta pr kraja, i pobedu Krotoneu.

U poslednjem meču nedeljnog programa, Napoli je u 90. minutu slomio Juventus i najavio bitku za titulu do samog kraja!

Delovalo je da će misija Juventusa da potpuno umrtvi igru gostiju biti uspešna za održanje +4 na tabeli, nije došlo do toga.

U poslednjem minutu, pred početak nadoknade, Kulibali je iz kornera skočio najviše i glavom smestio loptu u mrežu Bufona, što je pokrenulo delirijum u gostujućem sektoru.

Premalo je Juve imao vremena da učini bilo šta, pa četiri kola pre kraja ima samo bod više od Napolitanaca, odnos je 85 naprema 84.

U narednom kolu, Inter čeka Juventus, a Napoli gostuje Fjorentini, pa može biti i te kako zanimljivo veoma brzo!