≫

Sećate li se Sanje? Upamtiće ga Lazanja, Zenga slavi svetog Simeona!

Uzbudljivo je bilo na mečevima Serije A u nedelju, pomalo zaboravljeni Francuz u 90. minutu postigao gol za 3:3

• 0

Bivši dugogodišnji fudbaler Arsenala Bakari Sanja (35) bio je junak Beneventa protiv Udinezea u najuzbudljivijoj utakmici 35. kola Serije A.

Francuski fudbaler, koji je zimus pomalo neprimetno stigao u italijanski klub, u 90. minutu postigao je gol za 3:3 i sprečio da njegov tim položi oružje protiv Zebri na čijoj je klupi debitovao Igor Tudor.

Nisu gosti uspeli da materijalizuju do kraja vođstvo od 3:2, kao i igrača više kojeg su imali od 57. minutu (isključen Kataldi), kaznio ih je iskusni Sanja na vrhuncu drame u Kampanji na stadionu "Ćiro Vigorito".

Lopta je psole kornera pala u srce kaznenog prostora, gde je Sanja podmetnuo glavu u matirao golmana Udinezea Bizarija.

Na drugoj strani još jedan odličan meč odigrao je Kevin Lazanja, koji je u rasponu od 78 i 80. minuta sa dva gola preokrenuo na 3:2 i, činilo se, utabao put ka pobedi Zebri i prekid crne serije od 12 uzastopnih poraza.

Međutim, uporni igrači domaćeg tima, za koji je igrao i srpski fudbaler Filip Đuričić, na krilima velike pobede nad Milanom u prošlom kolu smoglo si snage i energije da zadaju psolednji udarac i deonesu novu radost navijačima, bez obzira na to što će od naredne sezone ponovo igrati Seriju B.

Za razliku od Beneventa, Krotone ima dobre šanse da i naredne sezone bude deo elite.

Ekipa koju sa klupe vodi bivši trener Zvezde Valter Zenga, savladala je Sasuolo 4:1 i stigla Udineze na tabeli, pa sad oba tima imaju tri boda više od prvog tima ispod crte, Kjeva.

U sjajnoj formi nalazi se Nigerijac Simeon "Simi" Točukvu Nvanko, momak koji je u prethodnih pet mečeva, zaključujući i ovaj, postigao pet golova od kojih je svakako najznačajniji za njega onaj koji je postigao protiv Juventusa "makazicama".

Sa dva gol Simi je dao veliki doprinos vrednoj pobedi Krotonea, a ispratio ga je Trota takođe sa dva pogotka.

Roma - Kjevo 4:1

(Šik 9, Džeko 40, El Šaravi 65, Džeko 67 - Ingleze 88)

Inter - Juventus 2:3

(Ikardi 52, Barzalji 65ag - Kosta 13, Kvadrado 87, Iguain 89)

Krotone - Sasuolo 4:1