Juventus razbio Milan i osvojio Kup Italije (VIDEO)

Jedno poluvreme je bilo dovoljno Juventusu da osvoji novi trofej

• 2

Fudbaleri Juventusa pobedom nad Milanom od 4:0 osvojili su Kup Italije.

Utehu za neprolazak u samu završnicu Lige šampiona Stara dama pronašla je u osvajanju Kupa Italije. Ubedljivom igrom u drugom poluvremenu potpuno su neutralisali igru protivnika i sa visokih 4:0 potpuno zasluženo podigli trofej Kupa.

Posle neubedljivog prvog dela igre u kojem obe ekipe nisu uspele da postignu pogodak, drugih 45 minuta donelo je velika uzbuđenja i pravu goleadu.

Za samo 20 minuta tim iz Torina uspeo je u čak 4 navrata da zatrese mrežu protivnika. Rosoneri su delovali kao raštimovani orkestar koji jednostavno nije imao rešenja za napade protivnika.

Najpre je Benatia načeo mrežu golmana Donarume, posle kornera koji je izveo Pjanić, da bi Kosta povećao rezultat samo 5 minuta kasnije posle prave bombe koju je uputio u gol Milana.

Benatia je ponovo bio strelac u 64. minut kada je posle odbijene lopte prosledio loptu u mrežu. Ipak najbolji pogodak viđen je u 76. minutu kada je posle odlično izvedenog kornera Kalinić malo promenio pravac lopte i poslao je u sopstvenu mrežu.

Juventus je u Kup takmičenju ove sezone bio izuzetno dominantan, što pokazuje podatak da nisu primili niti jedan gol.