Zvezda goleadom proslavila titulu: Fešta na Marakani krunisana pobedom protiv Voždovca (FOTO) (VIDEO)

Crveno-beli pred oko 35.000 ljudi proslavili 28. šampionsku titulu

• 34

Na terenu šou fudbalera, na tribinama šou navijača, a između - ceremonija i zvanična proslava 28. titule fudbalera Crvene zvezde!

Proslava koja je krunisana pobedom protiv Voždovca za kraj fenomenalne sezone u kojoj su crveno-beli igrali 1/16 finala Lige Evrope, a šampionsku trku završili sa čak 17 bodova više u odnosu na Partizan.

Crveno-beli su savladali gradskog rivala rezultatom 5:1, a strelci za šampiona bili su El Fardu Ben, Nemanja Radonjić, Dejan Joveljić, Mičel Donald i Uroš Račić. Počasni pogodak za Voždovac delo je Andrije Lukovića.

CRVENA ZVEZDA - VOŽDOVAC 5:1

(Ben 18, Radonjić 20, Joveljić 51, Donald 74, Račić 88 - Luković 72)

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Le Talek (Luka Ilić 75), Savić (Milijaš 59), Rodić - Jovičić, Račić, Srnić, Ben, Radonjić - Joveljić (Donald 59).

Voždovac: Čupić - Gajić, Mihajlov, Milutinović (Gavrić 56), Zlatković - Petrović, Ćirković, Luković, Mašović (Srećković 67) - Stuparević, Duronjić

Utakmica je kasnila čak 13 minuta zbog fantastične bakljade i koreografije koje su Delije spremile za ovu svečarsku priliku. A svečanost je počela negde oko 19.10 minuta kada je oko 35.000 ljudi pozdravilo svoje šampione.

Redom su igrači Zvezde izlazili iz tunela Marakane, a tamo ih je čekao član FSS i bivši igrač crveno-belih, Dragiša Binić, koji je kapitenu Nenadu Milijašu uručio pehar. Takođe, karijeru je završio Dušan Anđelković.

Mrlju na proslavu bacili su zvižduci za Luku Adžića koji nije želeo da produži ugovor sa matičnim klubom i seli se u Anderleht.

Milojević je na teren ''bacio'' jednu od najboljih odbrana u Evropi, dok je najboljeg strelca Aleksandra Pešića u startnih 11 zamenio mladi Dejan Joveljić. Vezni red su činili Račić i Jovičić, dok su Srnić, Ben i Radonjić bili ti ofanzivni vezisti.

Joveljić je svoj drugi meč u stratnoj postavi krunissao golom na početku drugog poluvremena, a na ulasku u sat vremena igre svoje emsto je prepustio Mičelu Donaldu. Holanđanin je na taj način odigrao svoj poslednji meč u crveno-belom dresu i krunisao ga je pogotkom na asistenciju Radonjića. Podsetimo, njemu i Le Taleku ističu ugovori i neće ga produžiti. Inače, Delije su ih dočekale fanatičnim aplauzima i skandiranjem.

Zvezda je pitanje pobednika rešila već posle 20 minuta. Jasno je bilo od samog početka da su Milojevićevi učenici gladni pobede, a kako je vreme odmicalo crveno-beli su igrali sve bolje i bolje. Rezultat toga bio je gol Bena u 18. minutu. Atraktivno, posle asistencije Radonjića.

Printskrin: crvenazvezdafk

Samo dva minuta kasnije i radonjić se upisao u listu strelaca. Račić ga je uposlio na petercu, a ovom nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu. Krilni fudbaler Zvezde je do poluvremena imao još dve prilike, ali se Čupić istakao odbranama.

Voždovac je, s druge strane, pogodio stativu u 35. minutu kada je Mašović sam izašao ispred Borjana. Gosti su na drugo poluvreme izašli rešeni da vrlo brzo postignu gol, ali ih je onaj Joveljićev u 51. poprilično sasekao. Mladi napadač crveno-belih je nadmudrio svog čuvara i pritom zaradio žuti karton, jer je skinuo dres i otrčao na Sever.

Najbliži golu Voždovac je bio u 64. minutu kada je Borjan promašio loptu prilikom jednog istrčavanja, ali je Stojković sačuvao praznu mrežu.

Ipak, što nisu uspeli tada jesu osam minuta kasnije. Dobra akcija i gol Andrije Lukovića, Zvezdinog igrača na pozajmici u Voždovcu, koji nije slavio. Ali zato jeste Donald dva minuta kansije. Oproštajni pogodak, skidanje dresa i majica na kojoj je bila poruka za navijače Zvezde.

I dok su skoro svi slavili taj gol Donalda, Milojević je odlučio da iz igre izvede Le Taleka i tako mu omogući da ga navijači polsednji put pozdrave. Bio je Francuz tu tri sezone i od sledeće će najverovatnije igrati za Monpelje.

Zvezda je nastavila u istom ritmu, napadala je na krilima podrške sa tribina, a kruna takve partije stigla je u 88. minutu kada je Račić postigao sjajan gol za kraj sezone.

Vredi pomenuti i to da je Zvezda prisvojila onu titulu iz 1946. godine i na majicama su napislai da je 29. po redu. Delije su imale poruku za FSS povodom tog zahteva koji ''stoji'' godinu dana.