≫

Vratio se Nojer posle osam meseci, Nemačka izgubila - opet! (FOTO)

Golman svetkih prvaka ponovo među stativama "manšafta", Austrija preokrenula i nanela "pancerima" drugi uzastopni poraz u prijateljskim mečevima

• 3

Dobra i loša vest za navijače reprezentacija Nemačke stigle su u subotu iz Klagenfurta: ona dobra glasi da se Maneul Nojer vratio među stative posle osam meseci pauze zbog povrede, a ona loša je novi poraz ekipe Joahima Leva - drugi uzastopni u prijateljskim utakmicama u pripremi za Mundijal.

Rival Srbije iz kvalifikacija, reprezentacija Austrije, porazila je aktuelnog svetskog prvaka 2:1, i to posle preokreta, golovima Hinteregera u 53. i Šofa u 69. minutu.

Za Nemce, strelac je još u prvom poluvremenu bio Mesut Ozil (11. minut).

Utakimica je inače bila odlagana zbog jake kiše koja se sručila na taj deo Austrije, ipak meč je igran, a Lev je suprotstavio domaćem timu jake snage koje su u prvom poluvremenu odnele prevagu, dok je u nastavku, usled brojnih izmena, kvalitet igre Nemca opao što su maksimalno iskoristili Austrijanci.

Inače, Nemačka je od završetka kvalifikacija bez pobede u prijateljskim mečevima, tri remija su vezali (Engleska, Francuska, Španija), pre poraza od Brazila u Berlinu, nakon čega je usledio i ovaj poslednji neuspeh u Klagenfurtu.

Nemačka je, podsetimo, kao prvi favorit grupe sa kojom ukrštamo, potencijalni rival Srbije u prvoj rundi nokaut faze na Mundijalu.

Povratak u reprezentativni dres posle osam meseci: Manuel Nojer Foto: Tanjug/Ap
Vaterpolo uslovi u Klagenfurtu pre početka utakmice Austrije i Nemačke Foto: Tanjug/Ap