≫

Nikolićev Videoton se okliznuo u Luksemburgu, Malme razbio Dritu u Kosovskoj Mitrovici (FOTO) (VIDEO)

Mađarski šampion se sa pozitivnim rezultatom vraća kući sa gostovanja iz Luksemburga u kvalifikacijama za Ligu šampiona

• 3
154 derbi, FK Crvena zvezda - FK Partizan, Marko Nikolić Foto: Marko Todorović

Izabranici Marka Nikolića su rezultatom 1:1 započeli svoj pohod ka plasmanu u najjače evropsko fudbalsko takmičenje.

>>>Tavamba zvanično postao član kluba iz Saudijske Arabije

Fudbaleri Videotona su prvi stigli do vođstva u 42. minutu utakmice, strelac je bio iskusni mađarski reprezentativac, Saboš Hušti, koji je u kraijeri nastupao i za klubove kao što su Zenit, Hanover i Ajntraht iz Frankfurta.

Hušti je efektnim pogotkom završio odličnu akciju mađasrkog šampiona, u čijem su sastavu od prvog minuta nastupali srpski fudbaleri Danko Lazović, koji je asistirao Huštiu, i Marko Šćepović, dok je Stefan Šćepović ušao u igru u 79. minutu zamenivši strelca jedinog pogotka za Videoton.

Međutim, u nastavku meča fudbaleri Dudelanža su uspeli da u 58. minutu izjednače preko Francuza, Briana Melisa, što se ispostavilo kao konačan rezultat meča.

Asistent na današnjem meču videotona i bivši igrač Partizana Danko Lazović; Foto: Marko Todorović

Takođe, iste večeri fudbaleri škotskog Seltika su ostvarili ubedljivu pobedu od 3:0 na gostovanju u Jermeniji protiv ekipe Alaškerta.

>>>Zvezda sa ovih 11 počinje napad na Ligu šampiona: Na treningu se videlo glavno oružje, najveće pojačanje ostaje na klupi (VIDEO)

Škoti su poveli u nadoknadi prvog poluvremena pogotkom Odsona Eduarda, da bi tek u završnici meča preko Foresta i Mekgregora stigli do ubedljive pobede nad jermenskim šampionom.

Drita sa Kosova je doživela težak poraz kod kuće od švedskog Malmea rezultatom 3:0, dok je Legija slavila u Irskoj golom Kučarskog u 79. minutu.

U ostalim utakmicama prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona postignuti su sledeće rezultati:

Tropedo Kutaisi (Gruzija) - Šerif (Moldavija)  2:1

Flora (Estonija) - Hapoel Beer Ševa (Izrael)  1:4

F91 Dudelanž (Luksemburg) - Videoton (Mađarska) 1:1

Alaškert (Jermenija) - Seltik (Škotska) 0:3

Vikingur (Farska Ostrva) - HJK (Finska) 1:2

Shkendija (Makedonija) - D Nju Sejnts (Vels) 5:0

Drita (tzv. Kosovo) - Malmo (Švedska) 0:3

Kork Siti (Irska) - Legija Varšava (Poljska) 0:1