≫

Tadić majstorski doveo Ajaks na prag LŠ, Danko Lazović golom vratio nadu Nikolićevom Videotonu! (VIDEO)

Dvojica srpskih fudbalera tresli mreže

• 0

Burni su bili svi mečeve 4. kola kvalifikacija za Ligu šampiona u sredu, a naš Dušan Tadić obeležio je duel Ajaks - Dinamo Kijev.

Već u 2. minutu je novajlija Kopljanika potvrdio da nije bez razloga došao po rekordnoj sumi u klub, odlično je servirao loptu Van de Beku za 1:0, ali je to brzo neutralisao Kedziora iz odbitka posle kornera.

Ipak, brzo se Ajaks vratio u  ritam, Zijeh je postigao novi pogodak, doduše uz malu pomoć kijevskog štopera Kadara, koji je glavom preusmerio loptu, dovoljno da ukopa golmana Bojka.

I onda, pred sam kraj poluvremena, Tadić se kretao poput prekaljenog špica u 16 metara još jednom, ovaj put kao strelac iz srca peterca na pas Taljafika koji ga je dugo čekao.

U meču Videoton - AEK, domaća ekipa našeg trenera Marka Nikolića pružila je herojski otpor šampionu Grčke, naročito kada se u vidu ima kvalitet igračkog kadra kojim raspolaže i činjenica da je od 23. minuta igrao bez Huštija, koji je naivno i nepotrebno dobio crveni karton zbog oštrog uklizavanja.

To je kaznio Klonaridis posle odbitka, a Bakasetas je povisio na 2:0 u 49. minutu, pošto je odlično izlomio štopere na 16 metara od gola i neodbranjivo šutirao u rašlje.

Ipak, isti igrač je napravio glupost sa neoprostivim uklizavanjem za crveni karton, što je dalo krila Videotonu.

Naročito Danku Lazoviću, koji je iskustvo iskoristio da u 68. minutu smanji na 2:1 i unese veliku dozu neizvesnosti.

Nakon toga je Videoton naređao još nekoliko prilika, nije uspeo da izjednači, ali ne ide ni bez nade u revanš, iako može biti rasterećen - Liga Evrope je u džepu.