Iako stadion nije bio pun, Partizan je protiv Bešiktaša zaradio lepu svotu novca!
Evropska takmičenja su u poslednjih nekoliko godina najbolji i najpouzdaniji “sponzor” Partizana, uz neminovnu prodaju fudbalera, jer drugih resursa gotovo da nema ili su oni svedeni da “sipanje iz kašičice”.
Tome u prilog i podatak da je klub iz Humske samo od utakmice sa Bešiktašom prihodovao okruglo 150.000 evra, a da pritom stadion čak i nije bio rasprodat, saznaje Telegraf.
Radi se novcu, koji će, naravno, poslužiti i za isplatu raznoraznih službi, koje su neophodne i koje su učestvovale u organizaciji tako velike i važne utakmice. A, sva je prilika da će deo biti iskorišćen i za “već viđenu” isplatu kazne UEFA, kako zbog propusta u organizaciji, tako i zbog ispada sa tribina
Jer, pisali smo na tu temu, dan posle meča sa turskim velikanom, evropska kuća fudbala je pokrenula postupak protiv crno-belih, pozivajući se na tri stavke, koje je zabeležio specijalni posmatrač utakmice Švešanin Bo Karson (pirotehnika, blokirani prolazi, ubacivanje predmeta na teren).

Inače, crno-beli, iz bezbedonosnih razloga, a po preporukama UEFA još od pre nekoliko godina, nisu pustili u prodaju pun kapacitet stadiona. Na blagajnama se našlo 22.000 ulaznica, od toga je 20.000 prodato (najviše na dan same utakmice). Deo je, naravno, otišao i na sponzore, prijatelje kluba...
Ali, cifra od samo jedne utakmice je svakako za respekt, pa otuda velika težnja svih iz Humske da se Bešiktaš eliminiše u revanšu i Partizan nađe u odabranom društvu, finansijski bezbrižan bar nekoliko meseci.
Podsetimo, Partizan je u dosadašnjem toku kvalifikacija već inkasirao preko milion evra.
VIDEO: Kadeti Partizana posle preokreta pobedili Zvezdu
(Z. I.)
Video: Erik Kojzek oduševio navijače Partizana, ovo je poručio pred odlazak na glavni deo priprema
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Vracar
Moramo da pobedimo u Turskoj. Takodje mislim da je bolesno sto dosta navijaca Zvezde navija za turski klub protiv srpskog, ja sam uvek navijao za Zvezdu protiv Fenera, Galatasareja i Efesa u evroligi...
Podelite komentar
P.S
Nih i nema da ga napune.Zato i dovode hrvate
Podelite komentar
Žika
Mi toliko imamo na prvenstvenoj!
Podelite komentar