≫

APOEL promašio četiri uzastopna penala, Bane se "provukao", Didelanž igrao za istoriju! (VIDEO)

Astana dva u penal seriji, ali idu dalje

• 1

Fudbaleri Astane plasirali su se u grupnu fazu Lige Evrope, pošto su u revanš meču izbacili APOEL posle penala!

Šampion kazahstana je nadoknadio gol zaostatka iz prvog meča (1:0 za Kiprane), a to su uspeli već u 16. minutu.

Pablo Henrike je iskoristio penal za 1:0, rezultat koji je bio na snazi do 120. minuta.

Usledilo je izvođenje jedanaesteraca, a Astana je dobila rezultatom 2:1. I to nakon što su gosti promašili četiri uzastopna penala.

Srpski reprezentativac Antonio Rukavina je odigrao svih 120 minuta, ali nije šutirao u penal seriji.

Sa druge strane, neočekivano je ispao Makabi iz Tel Aviva, koji sa klupe predvodi Vladimir Ivić, i to, od Sarpsborga ukupnim rezultatom 3:4. Imali su prednost Izraelcio od 2:0, ali je, posle penala, Halvorsen pogodio i odveo svoj tim u Ligu Evrope.

Golman reprezentacije Srbije Predrag Rajković branio je svih 90 minuta.

I Bane Ivanović sa svojim Zenitom, posle mnogo muke je prošao u grupnu fazu frugog po redu fudbalskog takmičenja Evrope. Rusi su prvi meč dobili sa 3:1, da bi posle poraza u drugom meču izborili prolaz dalje.

Takođe, istorijski uspeh ostvarila je ekipa Didelanža koja je posla 2:0 u prvom meču pobedila Kluž sa 3:2 i u drugom i tako ostvarila najveći uspeh fudbala u Luksemburgu.