≫

Bajern zakucao Šalke na dno tabele, Dortmund sa igračem manje iščupao bod (VIDEO)

Aktuelni šampion zadržao je prvo mesto i maksimalan učinak posle četiri kola Bundeslige

• 0

Bajern Minhen je u derbiju Bundes lige pokazao ko je gazda Nemačke! Bavarci su na gostovanju Šalkeu, prošlogodišnjem vicešampionu, slavili sa laganih 2:0 i tako zadržali maksimalan učinak posle četiri kola i prvi su na tabeli.

Već posle osam minuta na Veltins areni bilo je jasno u kom pravcu ide ovaj meč, pošto je Džejms Rodrigez na asistenciju Kimiha iz kornera bio najbolji u skoku i na prvoj stativi zakucao loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu je Levandovski sa penala u 64. minutu postavio konačan rezultat.

Evropski derbi u Bundes ligi viđen je i između Hofenhajma i Borusije iz Dortmunda, i završen je remijem - 1:1 (1:0).

Remijem kojim gosti i te kako mogu da budu zadovoljni, pošto su u 84. minutu postigli gol sa igračem manje. Strelac je bio Kristijan Pulišić koji je Milionerima u utorak doneo i tri boda u okviru Lige šampiona.

Prethodno je Dialo u 76. pocrveneo, a Hofenhajm je u 44. poveo preko Joelintona.

Druga Borusija, ona iz Menhengladbaha, doživela je težak poraz u berlinu od Herte. Domaći tim je slavio rezultatom 4:2, a dvostruki strelac je bio Vedad Ibišević.

Srpski vezista Marko Grujić je igrao za Hertu do 72. minuta kada je ustupio mesto Skjelbergu.

Frajburg je pobega sa dna pobedom protiv Volfsburga od 3:1 u gostima, a tri gola je i Verder dao Augzburgu na njegovom terenu.