≫

Voša u naletu, u Kuli pao Spartak, Proleter "razbio" Zemunce

Stopostotan superligaški učinak novosadskih ekipa u nedelju

• 0

Fudbaleri Vojvodine uhvatili su dobar ritam, novi trener Dragmir Okuka očigledno je podigao ekipu, koja je upisala treću uzastopnu pobnedu: posle Voždovca, pa Teleoptika u Kupu, "Lale" su savladale i Spartak u derbiju Bačke, rezultatom 1:0.

Meč je zbog renoviranja stadiona spartaka igran u Kuli gde je čovek odluke bio rezervista Damjan Gojkov u 85. minutu.

Sa 15 bodova Voša se probila na šesto mesto superligaške tabele.

Solidan meč  pred oko 500 navijača priredila su dva tima, Spartak je pokazao više u prvom poluvremenu, dok u drugom nije bilo mnogo uzbuđenja, te se nekako mogao naslutiti remi bez golova. Ipak, nije tako mislio Gojkov, pet minuta pre kraja, nakon kornera Arsića, uspeo je da zahvati loptu i sa metar udaljenosti zatrese mrežu "Plavih golubova".

Spartak je tako pretrpeo novi poraz, već sedmi ove sezone što ga čini drugim najlošijim timom u ovom trenutku.

Ispod Subotičana na tabeli je samo "fenjeraš" Dinamo iz Vranja.

U drugom meču dana, viđena je još jedna pobeda ekipe iz Novog Sada.

Proleter je na Slanoj bari pobedio Zemun sa 4:1 golovima Krasića, Vujaklije, Čolovića i Andrejevića, dok je počasni pogodak za Zemun delo Savića.

U narednom kolu Vojvodina dočekuje Napredak, Proleter će gostovati Radu.