≫

Đenova ima čudo od napadača, Lazović asistent, ali je Parma hit sezone! (FOTO)

Poljak Pjontek, na dodavanje Srbina, postigao već deseti gol, međutim gosti su dali tri

• 0

Fudbaleri Parme ne posustaju, upisao je slavni tim iz Emilijo-Romanje i četvrtu pobedu u poslednjih pet utakmica i polako, ali sigurno "gura" ka vodećim timovima lige.

Ekipa trenera Roberta Daverse savladala je kao gost Đenovu u luci rezultatom 3:1 u uvodnom meču 8. kola nedeljnog programa Serije A.

Nije domaćem timu mnogo značilo to što su prvi poveli u ranoj fazi utakmice preko neverovatnog Poljaka Kšištofa Pjonteka, prvog strelca lige sa već deset pogodaka na svom kontu.

Snalažljiv je bio Pjontek pred golom gostiju posle centaršuta Darka Lazovića, zahvatio loptu glavom, a ona se od stative odbila u mrežu.

Nadstavio je tako Poljak nestvarnu seriju ove sezone, međutim u nastavku, već do poluvremena, usledio je pravi šok za Đenovljane - tri gola Parme u roku od 15 minuta!

Najpre je Rigoni doneo egal (16. minut), potom je Siligardi "okrenuo" na 2:1 (26), da bi Ćeravolo potpuno dotukao obezglavljene igrače domaćeg tima na isteku pola sata igre.

Zanimljivo, rezultat se nije menjao u narednih sat vremena igre, pa je PArma odnela važne bodove kući pred nastavak sezone koju je krenula zaista obećavajuće.