≫

Luka Jović ponizio rivala: Srbin dao 5 golova za Frankfurt i ušao u istoriju Bundes lige (VIDEO)

Napadač Ajntrahta je već dao devet golova od početka sezone

• 40

Luka Jović igra sezonu iz snova za Ajntraht iz Frankfurta!

Povremeni srpski A reprezentativac i standardan član mlade selekcije postigao je pet golova protiv Fortune, u 8. kolu Bundes lige.

Jović je mrežu gostujućeg tima pogađao u 26, 34, 55, 69. i 72. minutu, a asistent kod prvog i trećeg gola mu je bio Filip Kostić. Treći Srbin u Ajntrahtu, Mijat Gaćinović, takođe je igrao svih 90 minuta.

Bivšem napadaču Zvezde je ovo sedmi gol od početka sezone u Bundesu, a mreže je tresao i u Ligi Evrope - dva puta!

Jović slavi jedan od golova zajedno sa Gaćinovićem Foto: Guliver/Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Jović je trenutno najbolji strelac lige, sa jednim golom više od Alkasera iz Dortmunda, odnosno dva ispred saigrača Halera koji je bio dvostruki strelac sada protiv Fortune.

Takođe, Jović je postao najmlađi fudbaler u istoriji Bundes lige koji je postigao pet golova na jednom meču - 20 godina i 300 dana!

Frankfurt je na poluvremenu vodio sa 3:0, posle 70 minuta sa 7:1, a to je ujedno bio i konačan rezultat meča.

Pomenimo i to da je Jović zamenjen u 86. minutu uz gromoglasne aplauze publike u Frankfurtu.