≫

Debakl Veljkovićevog Verdera, Srbin nemoćan protiv raspucanih Farmaceuta!

"Vezer" u neverici, Leverkuzen stavio pola tuceta u mrežu domaćeg tima

• 0

Fudbaleri Verdera bolno su prizemljeni posle uzleta na četvrto mesto bundesligaške tabele, Bajer iz Leverkuzena vratio je tim sa "Vezera" u realnost pobedom od 6:2 na "Vezeru" u 9. kolu nemačkog prvenstva!

Krcate tribine bile su spremne da "nose" ekipu našeg Miloša Veljkovića, u slučaju pobede, i do drugog mesta na tabeli, međutim usledio je horor scenario po domaće.

Bajer je već do poluvremena imao ubedljiih 3:0 golovima glavnih aduta Kevina Folanda, Žulijana Branta i Karima Belarabija.

Kod prvog gola, već u 8. minutu, Veljković je možda mogao bolje da pokrije prostor pre centaršuta sa desne strane, lopta je paralelno prošla na drugu stranu do Folanda, zakasnio je Srbin za sekund, a kazna je stigla u vidu vodećeg gola za "farmaceute", do ovog kola 14. na tabeli.

Nastavak je doneo još više golova, ali i momente neizvesnosti pošto je Verder preko Pizara i Osaka, u roku od dva minuta, stigao do 2:3, učinio da tribine "Vezera" proključaju.

Nastavili su igrači Verdera u istom maniru, navalili su ka golu gostiju, međutim trenutak nepažnje i lošeg postavljanja skupo ih je koštao.

Kai Haverc je samo pet minuta posle gola Osake kaznio "zelene" još jednim golom, za 2:4, nakon čega je usledio pad u igri domaćeg tima i novi "rafal" nemilordnog Bajera - još dva pogotka u režiji Aleksandra Dragovića i ponovo Haverca, za najubedljiviju pobedu ove sezone.

Uprkos debaklu, Verder je ostao visoko pozicioniran na tabeli, odmah iza vodećeg trija Borusija Dortmund, Bajern, Borusija Menhengladbah.