Borjanova odbrana protiv Liverpula izabrana među najbolje u 3. kolu Lige šampiona (VIDEO)

Naravno, u pitanju je onaj penal iz 76. minuta

• 8

Odbrana Milana Borjana, golmana Crvene zvezde, na meču protiv Liverpula izabrana je za jednu od najboljih u 3. kolu Lige šampiona!

UEFA je na zvaničnom profilu LŠ izdvojila neke od odbrana golmana u utorak i sredu veče, a čuvar mreže crveno-belih se zbog penala koji je odbranio Maneu našao u društvu De Hee, Neta, Ter Štegena...

Podsetimo, Borjan je na 3:0 odbranio penal Senegalcu u 76. minutu. Međutim, isti igrač ječ etiri minuta kasnije postavio konačan rezultat 4:0.

Vredi pomenuti i to da je Borjan posle 3. kola LŠ, statistički gledano, najbolji golman Lige šampiona.

Borjan je na tri utakmice zabeležio ukupno 25 odbrana i sa ocenom 7.73 nalazi se na vrhu liste najboljih golmana.

Čak 18 od tih 25 je bilo posle šuteva iz šesnaesterca, dok je prvi sledeći golman (Muslera) ostao na jednocifrenom broju odbrana iz kaznenog prostora