Siti slavio u derbiju protiv Totenhema: Marez utišao NFL Vembli i odveo Građane na 1. mesto (VIDEO)

Građani uspešno prebrodili jedno od najtežih gostovanja i zadržali su lidersku poziciju na tabeli

• 0

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Totenhem sa 1:0 u velikom derbiju 10. kola Premijer lige na Vembliju, koji je imao katastrofalan teren, jer se 24 sata ranije na najvećem stadionu u Londonu igrao NFL duel.

Jedini gol na meču postigao je Rijad Marez, koji je u 6. minutu iskoristio sjajan prodor Rahima Sterlinga po levoj strani, a zatim i njegovu odličnu povratnu loptu na peterac, odakle je pogodio mrežu Lorisa.

Najveću šansu za Totenhem propustio je Erik Lamela u 81. minutu, kada je dobio sjajnu loptu u kazneni prostor od Dele Alija, ali je šutirao preko gola.

Siti je posle ove pobede zadržao prvo mesto na tabeli, i izjednačio se sa Liverpulom, koji takođe ima 26 bodova, ali slabiju gol razliku. Dva boda manje ima Čelsi, Arsenal ima 22, a Totenhem je sada na petom mestu sa 21 bodom.