≫

Agonija Partizana se nastavlja: Treći remi u nizu, Mudrinski kaznio loše crno-bele! (FOTO) (VIDEO)

Ponovo je neefikasnost skupo koštala tim Zorana Mirkovića

• 58

Partizan nema poraz pod Zoranom Mirkovićem, ali je titula, posle trećeg remija u nizu, sada miljama daleko od Humske!

Posle Spartaka i Napretka, i Čukarički je uzeo bod u duelu sa crno-belima, bilo je 1:1 (0:1) na Brdu golovima Enakea u 5. i Ognjena Mudrinskog u 82. minutu.

Navijači Partizana od početka utakmice pevali su protiv uprave kojoj su posvetili i neprijatne parole, dok su u isto vreme pružili podršku treneru Mirkoviću i asistentu Gordanu Petriću.

Bio je ovo meč 14. kola posle kojeg je Partizan u opasnosti da sklizne na 13 bodova zaostatka u odnosu na Zvezdu ukoliko šampion uspe da savlada Bačku.

Pogledajte gol Mudrinskog za remi na Brdu:

Mudrinski slavi gol, Valjente u pozadini Foto: MN Press

Do tog trenutka ekipa Sime Krunića gotovo da nije pripretila Partizanu, ali slaba je to uteha za goste kojima ni sijaset zicer šansi nije bilo dovoljno da steknu ubedljivije vođstvo i "ubiju" utakmicu.

Prečku je pogodio Janković iz slobodnog udarca u 15. minutu, isti deo gola i Rikardo u 56, a pre svega toga Enake je matirao golmana Belića (u 5. minutu), a onda i promašio zrelu priliku iz gotovo istovetne pozicije iz koje je prethodno pogodio.

Rumun je bio možda i najbolji u timu Partizana danas, pa ostaje pitanje zbog čega ne dobija veću minutažu kod Mirkovića.

Zanimljiva je bila pozicija Čukaričkog protiv Partizana: od ekipe koja se u jednom trenutku grčevito branila, pa "prežiela" nekoliko šansi protivnika, do tima koji je umalo došao do pobede!

Pošto je Mudrinski matirao Stojkovića, "Brđani" su imali dve zrele šanse za totalni preokret u samoj završnici!

Pvo je Mirosavljević, sam kao duh u kaznenom prostoru Partizana, na odbitak reagovao udarcem koji je Stojković nekako ukrotio, da bi nedugo potom i "Čukin Marselo" Bogosavac, kako ga je oslovio Mirković dan pred utakmicu, takođe "zagrejao" dlanove golmana Partizana, pošto je prethodno probio po boku.

Pokušao je Mirković uvođenjem Nikolića da napadne svim raspoloživim snagama, međutim nije bilo promene rezultata na Banovom Brdu.

Čukarički - Partizan 1:1

(Mudrinski 82 - Enake 5)

ČUKARIČKI: Belić - Stevanović, Puškarić (od 58' Veličković), Šapić, Bogosavac - Docić, Đorđević - Bojić, Kajević (od 70' Vidosavljević), Stojanović - Tedić (od 61' Mudrinski).

PARTIZAN: Stojković - Nemanja R. Miletić, Marković, Valijente, Urošević - Zdjelar (od 86' Ivanović), Enake (od 84' Nikolić) - Pantić (od 73' Smiljanić), Zakarić, Janković - Rikardo.