Čelsi preživeo Derbi, Arsenal i Totenhem prošli dalje, Milivojević ispao od Midlzbroa

Londonski velikani imali su uspešan dan u Liga kupu

• 0

Fudbaleri Čelsija, Arsenala, Totenhema i Midlzbroa plasirali su se u osminu finala Liga kupa Engleske.

Plavci su slavili protiv Derbija sa 3:2 uz dva autogola gostiju, koji su na kraju meča imali i stativu i mogli su da šokiraju navijače na Stamford Bridžu, kao što su kolo ranije iznenadili Mančester junajted na Old Trafordu.

Arsenal je sa 2:1 slavio protiv Blekpula, iako je od 56. minuta igrao sa igračem manje, posle crvenog kartona za Genduzija. Gosti su samo smanjili rezultat do kraja meča.

Derbi večeri odigrali su Vest Hem i Totenhem, a slavili su gosti, uz dva gola Sona i jedan Ljorentea, dok je utešni gol za Čekićare postigao Lukas Perez.

Kristal Palas jedini nije uspeo da upotpuni sjajno veče za londonske klubove, jer je ispao na gostovanju Midlzbrou, gde je jedini gol dao Ving u 45. minutu. U drugom poluvremenu je u igru ušao Luka Milivojević, ali nije pomogao gostima da preokrenu rezultat.