≫

Rašford spasio Murinja i Crvene đavole: Junajted jedva savladao Bornmut! (VIDEO)

Novo mučenje Pogbe i drugova ipak se završilo pobedom

• 0

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su 2:1 na gostovanju Bornmutu u okviru 11. kola Premijerlige Engleske.

Posle pobede nad Evertonom u prošlom kolu, izabranici Žozea Murinja za malo su prokockali 3 boda. Ipak, u jednom od poslednjih napada Rašvord je uspeo da postigne pobedonosni gol.

I u ovaj susret Junajted je ušao ne mnogo zainteresovano. Damaći fudbaleri nisu previše respektovali favorizovanog rivala, što su i pokazali u 11. minutu kada je Vilson doveo svoj tim u vođstvo.

Upravo je taj vodeći pogodak probudio goste koji su od tog momenta zaigrali mnogo bolje, ma je Martial poravnao rezultat. Igrao se 35. minut.

Do kraja poluvremena obe ekipe su imale po jednu odličnu šansu za vođstvo, ali su golmani De Hea i Begović bili na "visini zadatka".

Golmani obe ekipe su bili u centru pažnje zbog sjajnih intervencija; Foto: Tanjug/AP

Drugo poluvreme obeležili su gostujući fudbaleri koji su konstantno napadali gol rivala. Nekoliko šansi propušteno je na samom početku, a onda je u  64. minutu Ešli Jang pogodio prečku iz slobodnog udarca, lopta je potom došla do Markusa Rašforda, koji je ispred sebe imao Begovića na zemlji i skoro prazan gol, ali, on je loptu poslao pravo u Nejtana Akea.

I to nije bilo sve, jer je potom Pogba, šutirao ali je  loptu sa gol linije izbacio Bruks.

Ipak, u jednom od poslednjih napada Pogba je prošao po levoj strani, cenrirao, a Rašvord primio loptu i posle gužve u petercu, nekako je prosledio u gol domaćina za veliko slavlje Đavola.

Mančester Junajted i Bornmut, trenutno se nalaze na sedmom i šestom mestu na tabeli Premijer lige sa po 20 bodova.

Bornmut - Mančester junajted 1:2