≫

Real, uz mnogo sreće, konačno pobedio! (FOTO) (VIDEO)

Mnogo sreće je bilo potrebno Kraljevskom klubu da dođee do prve pobede u poslednjih šest prvenstvenih utakmica

• 1

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na svom stadionu Valjadolid sa 2:0 u okviru 11. kola španske La Lige.

Posle serije loših rezultata i poraza u domaćem prvenstvu Madriđani su uspeli da se pokrenu sa "mrtve tačke" i dođu do preko potrebne pobede i bodova koji će im, i te kako značiti s obzirom na činjenicu da su trenutno šestoplasirani na tabeli španskog prvenstva.

Domaći fudbaleri od starta su igrali bolje i pritiskali protivnika tokom većeg dela susreta, ali im je na kraju bilo potrebno dosta truda kako bi došli do gola.

Zanimljivo je da je i na ovom susretu rezultat mogao da bude nepovoljan po kraljevski klub jer je  66. minutu Toni pogodio prečku.

Fudbaleri Real Madrida su uz puno sreće došli do gola; Foto: Tanjug/AP

Prvi deo susreta završen je bez golova. U nastavku domaći fudbaleri postajali su sve nervozniji i želeli su da postignu pogodak što je pre moguće. Takođe, Solari je pokušao izmenama da prodrma tim, sve tri izmene je napravio već u 74. minutu, pa su tako u igru ušli Isko, Lukas Vaskez i Vinisijus koji je uspeo da dovede svoj tim u vođstvo u 83. minutu, i to kako.

Mladi Brazilac ušao je u kazneni prostor protivnika, snažno centrirao, a lopta se odbila o leđa protivničkog fudbalera i ušla u gol.

Do kraja, Serhio Ramos je golom sa bele tačke dva minuta pre kraja stavio tačku na ovaj meč.

Zanimljivo, ovo je tek prva pobeda Reala u prvenstvu u poslednjih 6 utakmica.