≫

Siti sam na vrhu: Pepova mašinerija raznela Sautempton sa 6:1, Milivojevićev Palas poražen od Čelsija (VIDEO)

Atraktivno, ubedljivo...

• 0

Fudbaleri Mančester sitija deklasirali su Sautempton sa 6:1 i osamili se na vrhu Premijer lige posle 11 kola.

Siti je materijalizovao remi Liverpula sa Arsenalom da ostanem sam na vrhu, nastradao je Sautempton koji je već u prvom poluvremenu bio deklasiran.

Posle autogola Hedta, ređali su se pogoci Aguera, Silve i Sterlinga, dok je Ings iz penala ublažio poraz.

Zadovoljan je bio Pep Gvardiola viđenim i nije želeo da previše troši ekipu pred meč Lige šampiona, Sterling je samo novim golom u 67. minutu rutinirao utakmicu, a kasnije su šansu dobili Kompani, Foden i Delf, da bi tačku na meč stavio Sane u nadoknadi.

U drugom nedeljnom meču, Čelsi je pobedio Kristal Palas sa 3:1, iako je Tauzend uspeo da izjednači posle gola Morate.

Od 53. do 65. minuta se samo Palas držao pri 1:1, Morata i Pedro su do 70. postavili konačan rezultat i smestili klub na deobu drugog mesta sa Liverpulom.