≫

Drama u Zvezdinoj grupi: PSŽ i Napoli odigrali za crveno-bele! (FOTO)

Mnogi nisu verovali da će situacija u grupi C LIge šampiona biti takva

• 9

Posle senzacionalne pobede fudbalera Crvene zvezde  nad  Liverpulom od 2:0, situaciju u grupi C Lige šampiona dodatno su zakomplikovali PSŽ i Napoli koji su odigrali nerešeno, 1:1.

Na prvi gol čekalo se skoro celo prvo poluvreme. Napoli je napadao, ali je PSŽ zategao odbranu i potom pred sam kraj prvog dela posle prodora Embapea sa leve strane, došao do gola preko Bernata koji je sa ivice peterca postigao gol za vođstvo gostiju.

Ipak drugi deo meča pripao je Italijanima koji su iz penala preko Insinjea došli do izjednaćenja. Bufon je pročitao nameru Lorenca Insinjea, ali je napadač Napolija izveo savršen penal i pogodio malu mrežicu za 1:1.

Posle ovog remija situcaija u grupi u kojoj se uz Liverpul nalazi i Crvena zvezda dodatno se zakomplikovala. Liverpul i Napoli su prvi sa po 6 bodova, PSŽ je treći sa 5 dok Zvezda ima 4 boda i idalje ima šanse da prezime u Evropi, naročito jer se do kraja grupne faze igraju još dve utakmice.

Slavlje Insinjea posle postignutog gola; Foto: Tanjug/AP

U ostalim utakmicama, Atletiko Madrid se revanširao sa 2:0 Dortmundu za težak poraz od 4:0 iz prošlog kola Lige šampiona, Totenhem je na svom stadionu gubio posle prvog poluvremena, ali je u nastavku sa 2 gola preokrenuo i pobedio PSV sa 2:1.

Ubedljive trijumfe zabeležio je i Briž koji je sa 4:0 savladao Monako, kao i Porto koji je sa Lokomotivom odigrao 4:1.