≫

Kolarov asistirao, Roma moćno pregazila Sampdoriju uz majstoriju El Šaravija, Atalanta išamarala Inter (VIDEO)

Milanski Neroazuri nadigrani u Bergamu, što je Vučica iskoristila

• 0

Fudbaleri Rome slavili su u 12. kolu protiv Sampdorije sa 4:1, a asistenciju za Vučicu zabeležio je kapiten srpske reprezentacije Aleksandar Kolarov, koji je u 59. minutu sjajno uposlio Patrika Šika sa leve strane posle prodora i poslužio ga kao na tacni za gol.

Pre toga je Roma povela preko Žesusa u 19. minutu, a sve dileme razrešio je "mali faraon", Stefan El Šaravi, koji je postigao fenomenalan gol u 72. minutu, a zatim i posle utešnog gola Defrela u 89. minutu, u sudijskoj nadoknadi postigao svoj drugi gol i konačnih 4:1.

Istim rezultatom je Atalanta slavila protiv Intera nešto ranije.

Alehandro "Papu" Gomez najbolje je ostavio za kraj - golčinu za pobedu Atalante nad Interom od 4:1 u kišom okupanom Bergamu!

Bio je to idealan način da se stavi tačka na dominaciju Gasperinijeve ekipe protiv učesnika Lige šampiona, koji je bio "zreo" za još nekoliko lopti u mreži u nedelju popodne - nemoćan i inferioran protiv super raspoloženih igrača domaćeg tima.

Nije Atalantu poremetio ni promašaj za rubriku "verovali ili ne" Josipa Iličića. Šta nije uspeo da iskoristi Slovenac teško je opisati...

Na tri metra od nebranjenog gola ušeprtljao se toliko da mu je lopta pobegla i završila u gol-autu.

Atalanta je do šanse Iličića već vodila preko Hatbora, a onda izložila Samira Handanovića najjačem rafalu udaraca posle kojih je pravo čudo što se poluvreme završilo samo minimalnim vođstvom tima iz Bergama.

Obično sledi kazna posle silnih promašaja, Atalanta nije bila izuzetak od "pravila", pošto je Ikardi iskoristio jedanaesterac u 47. minutu, za nadu gostiju u preokret.

Međutim, danas je na "Atleti Azzurri d'Italia" stadionu postojao samo jedan tim.

Sve ono što su ispromašivli u prvom, igrači domaćeg tima nadoknadili su u drugom poluvremenu preko Manćinija (62), Đimšitija (88) i Gomeza (90+4), za slom Spaletijevog tima.

Iličiću za utehu posle promašaja ostaje ubedljiv trijumf, ali i činjenica da je dao jvažan doprinos pobedi sa dve asistencije.

Empoli je slavio protiv Udinezea sa 2:1, a asistenciju kod drugog gola upisao je srpski fudbaler Rade Krunić.

Ivan Radovanović je sa kapitenskom trakom oko ruke vodio Kijevo do boda protiv Bolonje, pa sada ekipa iz Verone ima 0 bodova na dnu tabele, jer su sezonu startovali sa -3 odlukom Fudbalskog saveza Italije.