≫

Salah i Šaćiri zalečili beogradsku traumu protiv Fulama: Jokan i Mitar tonu sve dublje

Liverpul savladao tim iz Londona 2:0 na "Enfildu"

• 7

Posle šokantnog epiloga meča sa Zvezdom u Beogradu, Liverpul se vratio na pobednički put trijumfom u domaćoj ligi protiv Fulama naših Jokanovića i Mitrovića rezultatom 2:0 (1:0).

Redsi su tako nastavili trku za titulom ravnopravno sa Sitijem i Čelsijem, a Fulamu predstoje teški dani...

Bio je ovo šesti uzastopni poraz "Kotadžersa", već deveti bez pobede, pa je Jokanoviću posao sada ugrožen kao nikad ranije, i videćemo koliko će još gazde kluba imati strpljenja za srpskog stručnjaka.

Bilo je spornih situacija na "Enfildu", a jedna je direktno uticala da rezultat na semaforu bude 1:0, a ne 0:1!

Salah pozdravlja navijače psole gola za 1:0 protiv Fulama Foto: Tanjug/Ap

Naime, Mitrović je u finišu poluvremena postigao, čini se, regularan gol, glavom na centaršut sa desne strane, međutim signalizairana je nedozvoljena pozicija, posle čega je Liverpulu trebalo 14 sekundi da povede!

Munjevito su reagovali igrači Jirgena Klopa dok su gosti negodovali, Alison je bacio loptu do Arnolda, ovaj je "pružio" uz liniju auta Salahu, a Egipćanin, posle karakterističnog trka, rutinirao kontru za 1:0.

U nastavku, Fulam je bio praktično bezopasan, a Liverpul preko odličnog Šaćirija rešio pitanje pobednika.

Zaboravila je kompletna odbrana gostiju na omalenog ofanzivca, a ovaj, ne čekajući da lopta padne, sa peterca poslao loptu u mrežu Serhija Rika.

U drugom meču, Čelsiju nije uspelo da savlada Everton, koj je izdržao i u pet minuta nadoknade, pa su Plavci ispustili priliku da ostanu iznad Liverpula na tabeli, biće treći posle ovog kola sa dva boda manje od  Redsa. Sa druge strane, Everton je na devetom mestu tabele.