≫

Jović asistent, Ajntraht krenuo po titulu, Bajernov horor u Minhenu!

Srpski napadač nije bio strelac u subotu popodne, ali je savršenim dodavanjem omogućio saigraču laganu egzekuciju

• 1

"Srpski" Ajntraht nastavlja sa sjajnim igrama ove sezone, nova "žrtva" ekipe naših Jovića, Gaćinovića i Kostića bio je Augzburg koji je "kapitulirao" kao domaćin pod naletom raspucanih gostiju - 1:3.

Srpski napadač Luka Jović nije ovoga puta bio strelac, ali je servirao saigraču Haleru savršeno dodavanje koje je ovaj potom iskoristio na najbolji mogući način - golom u 47. minutu za 2:0, kada je, praktično, i rešeno pitanje pobednika.

Jovića je nešto kasnije zamenio Mijat Gaćinović, dok je Kostić sve vreme bio u igri.

Ajntrahtu je ovo bio novi plus u borbi za visok plasman, ekipa je trenutno na deobi drugog mesta sedam bodova iza Borusije Dortmund, koja "gazi" bez zadrške.

"Milioneri" su kao gosti savladali Majnc 2:1, uz još jedan gol neverovatnog Paka Alkasera, koji je nastavio da "teroriše" protivničke odbrane, usput da održava čudesan ritam efikasnosti koji je trenutno takav da na svakih 36 minuta postiže gol!

Lukas Pišček je u 76. minutu pogodio za pobedu koja ostavlja Borusiju na sigurnom odstojanju naspram najbližih pratilaca.

Među njima je i dalje Bajern, ali je on sve dalje od prvog mesta...

Bavarci su ponovo neprijatno iznenadili svoje navijače odigravši samo 3:3 sa pretposlednjim timom na tabeli Fortunom iz Dizeldorfa - 3:3!

Gosti, koji su ove sezone pretrpeli nekoliko teških poraza, do boda su stigli u 93. minutu pogotkom Dodija Lukebakija, a isti igrač je desetak minuta ranije smanjio na 3:2 posle skoro istovetne akcije kada je izbegao ofsajd i matirao Nojera.