Nejmar protiv Liverpula oborio rekord! I to baš kada to Zvezdi najmanje odgovara (VIDEO)

Brazilac je postao najbolji strelac iz svoje zemlje u Ligi šampiona

• 2
FC Liverpool - PSG's Neymar, FK Liverpul - PSŽ Nejmar Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri PSŽ-a vode na Parku prinčeva u grupi C Lige šampiona protiv Liverpula sa 2:1 na poluvremenu.

Već u 13. minutu je Bernat postigao gol, da bi u 37. minutu Nejmar povisio prednost posle odbitka.

Nejmar je tim golom postao rekorder kada su u pitanju brazilski fudbaleri u Ligi šampiona i sada je najbolji strelac od Brazilaca u najjačem klupskom takmičenju.

Desetka Brazila je već protiv Zvezde u Parizu izjednačila rekord. Tada se Nejmar het-trikom protiv crveno-belih izjednačio sa Kakom na listi strelaca. Obojica su do ovog meča imali po 30 golova u Ligi šampiona, ali sada ga je Nejmar pretekao.

Zvezdi inače, zbog dešavanja u Napulju, gde gubi od domaćina sa 2:0 na poluvremenu, ne odgovara pobeda PSŽ-a, da bi pred poslednje kolo ostala u igri za plasman u evropsko proleće naredne sezone.

Ipak, Džejms Milner je u poslednjim trenucima prvog poluvremena u Parizu smanjio prednost PSŽ-a posle penala i vratio nadu Liverpulu, ali i crveno-belima.