≫

Srbi obeležili veče u LE! Dva gola Jovića protiv Radonjića, Ljajić asistirao za preokret, bivši igrač Partizana presudio Laciju! (VIDEO)

Srbi obeležili noć u LE

• 5

Fudbaleri Ajntrahta potvrdili su dominaciju u Ligi Evrope, demoliravši Marsej sa 4:0.

Više je Olimpik ličio na raspuštenu bandu nego na tim željan ozbiljnog nadmetanja, već u 1. minutu je dao Luka Jović gol gostima iz Francuske, a onda je posao olakšao Luiz Gustavo komičnim autogolom.

Nisu se tu gosti zaustavili, dao je sebi gol i Sar u 62. minutu, da bi sudbinu prvaka Evrope iz 1993. zapečatio Jović novim pogotkom, petim u LE.

Luka se na vrhu liste strelaca u takmičenju izjednačio sa Daburom iz Salcburga, a dobar utisak ostavili su još Mijat Gaćinović kao starter i Filip Kostić kao džoker od 67. minuta.

Bešiktaš je nastavio sa promenljivim partijama u LE, na gostovanju Sarpsborgu je već posle 10 minuta gubio sa 2:0, što je kasnije anulirano uz jednu asistenciju Ljajića, a preokret je viđen golom Lensa u 90. minutu.

Valja istaći da je jedan gol u mreži Bešiktaša bio komičan zbog Karijusa, koji je u još jednoj situaciji uspeo da napravi gaf koji je brzo ismejan na društvenim mrežama.

Naš Aleksandar Prijović nije imao mnogo prilika da bilo šta pokaže protiv Čelsija na Stamford Bridžu, naročito pošto je Kačeridi dobio crveni karton u 7. minutu. Sa igračem više, Čelsi je lako došao do 2:0 preko Žirua, a zatim potvrdio pobedu, dok je Prijović već na poluvremenu zamenjen.

Lacio se u grupi H malo opustio i sigurno dalje ide kao drugi u grupi, pa se opustio i dozvolio Apolonu da dođe do lagane pobede, a Milinković-Savić nije ni bio u konkurenciji da nastupi.

Istakao se i bivši igrač Partizana Saša Marković protiv Lacija, dao je gol posle munjevite kontre u 82. minutu.

Sevilja  je sebi malo zakuvala situaciju, pošto je izgubila od Liježa sa 1:0, a u poslednjem kolu čeka Krasnodar, dok je Standard gost Akhisaru.