≫

Bornmut "pokazao zube", pa išamaran na Etihadu: Siti je i dalje nepobediva sila (VIDEO)

Lider engleske Premijer lige u dugom poluvremenu "slomio" goste, osamio se na čelu tabele

• 1

Mančester siti nepobediv je i posle 14 kola Premijer lige, tim Pepa Gvradiole suvereneo je učvrstio prvo mesto pobedom nad Bornmutom 3:1.

Strelci za domaći sastav bili su Silva u 16. minutu, Sterling u 57. i Gindogan u 79, za miran nastavak šampionske trke.

Koliko je Siti nadmoćan naspram rivala, ne samo bodovno, svedoči i trenutna gol-razlika, 43:6!

Mreža gostiju tresla se već u 16. minutu kada je Silva instinktivno ispratio odbitak i "zakucao" loptu u mrežu, najavio goleadu koja je usledila u nastavku.

Ipak, Mančester je pokazao da je ranjiv, pogotovo u skok igri, što se najbolje moglo videti u situaciji koja je prethodila golu gostiju za egal u režiji Kaluma Vilsona.

Odrazio se napadač Bornmuta, ostavio u nemoći svoje čuvare, a onda autoritativno zahvatio loptu glavom i poslao je u mrežu.

U nastavku, Sitijev očigledan kvalitet je došao do izražaja, Sterling je materijalizovao inicijativu u 57. minutu, da bi Gindogan desetak minuta kasnije stavio tačku na novi trijumf čete Pepa Gvradiole.

Na tabeli, Siti ima pet bodova više od Liperupla, uz meč više od prvog pratioca, Totenhem prati dvojac sa 30 poena...