Adem Ljajić je "sultan" Istanbula: Srpski reprezentativac srušio Galatasaraj i rešio gradski derbi (VIDEO)

Bio je precizan sa penala, koji je sam izborio

• 3

Adem Ljajić je postigao jedini gol u derbiju Istanbula između Bešiktaša i Galatasaraja (1:0) i tako su se crno-beli izjednačili sa gradskim rivalom na tabeli, sa po 24 bodova.

Srpski reprezentativac je postigao jedini gol sa bele tačke u 18. minutu. Prethodno je upravo posle slobodnog udarca, koji je izveo Ljajić, jedan igrač Galatasaraja u živom zidu igrao rukom, pa je dosuđen kazneni udarac, koji je Ljajić pretvorio u gol za pobedu.

Galatasaraj je mogao do izjednačanje u prvom poluvremenu posle kornera, ali je prečka spasila Bešiktaš, koji je u drugom poluvremenu postigao još jedan gol, koji je poništen zbog ofsajda u kojem je bio Kvarežma.

Sada Bešiktaš i Galatasaraj imaju po 24 boda, ispred njih su samo Kapimpasa sa 25 i lider Bašakšehir sa 30.

Bešiktaš u narednom kolu, narednog vikenda, gostuje Antalijasportu, dok Galatasaraj dočekuje Rizespor.