≫

Partizan prejak za Rad, Rikardo dvostruki strelac: Crno-beli rešili meč u 10. minutu! (VIDEO) (FOTO)

Crno-beli, pod imperativom pobede, trijumfalno završili gostovanje u komšiluku

• 35

Nije bilo neizvesnosti ni u tragovima na Banjici gde je Partizan, uz dva gola Rikarda, savladao Rad 3:0 u 20. kolu Superlige.

Portugalac je golove postigao u 5. i 74. minutu, a Miletić svoj u 10, kada je, praktično, rešeno pitanje pobednika u duelu Davida i Golijata pred praznjikavim tribinama stadiona "Kralj Petar I".

Domaći sastav bio je apsolutno inferioran da isparira crno-belima, pogotovo je to bilo jasno posle uvodnih golova u povoju meča, kada su klonuli i usled negativnog rezultata.

Mogli su gosti još koji put da gurnu loptu u mrežu, da dotuku nedoraslog rivala u prvom delu meča iz sijaset šansi koje su iskreirali, kada je i sreća bila na strani "Građevinara".

Sasvim jednostavno rečeno, Partizan je bio prejak za Rad, pa će Građevinari protiv nekog drugog rivala da traže izlaz iz rezultatske krize i pobedu na koju čekaju još od 22. septembra, kada su savladali Mačvu.

Partizan je nastavio poteru za Radničkim, distanca je i dalje četiri boda, pred poslednje jesenje kolo šampionata.

Izmakao mu het-trik: Rikardo slavi gol na Banjici Foto: MN Press

Bilo je kritika na račun navale crno-belih posle svake od prethodnih mečeva, sem Vranja, realizacija nije bila na najvišem nivou iako u igri ni tada nije bilo mnogo toga da se prigovori učenicima Zorana Mirkovića. I to je ispravljeno u meču sa Radom.

Bilo je i igre i golova.

Rikardo je pokazao golgeterski njuh već u 5. minutu kada je sve uradio u maniru najboljih finišera: od prijema, pa do završnog udarca u gol Markovića.

Bio je to deveti gol najbojeg Partizanovog strelca ove sezone.

Niej se čekalo predugo na drugi gol, koji je stigao nakon ubačene lopte i prave reakcije snalažljivog Miletića na "drugoj stativi". Doduše, nije mu bilo teško da završi akciju posle smušene reakcije kompletne defanzive Rada u toj situaciji.

Nastavili su gosti da igraju Viktorije sa rivalom, u 22.  minutu Ivanovićev pokušaj je zaustavio Marković, nedugo potom Rikardo se našao u još izglednijoj šansi, a Šipčić ga na gol-liniji sprečio da dođe do drugog gola.

U nastavku, Partizan nije odustajao od namere da još jednim golom "ubije" utakmicu, mada i da ne beše njega teško da bi Rad išta ozbiljnije uradio i da se utakmica igrala do sutra.

Rikardo je stavio tačku na pobedu u 74. minutu, odlično je ispratio akrobaciju Valijentea i paradu Markovića, a onda jednostavno poturio nogu i loptu smestio u mrežu.

Mogao je Portugalac i do het-trika u samoj završnici, našao se "oči u oči" sa golmanom Rada, a ovaj mu uhvatio "živu loptu"...

Rad - Partizan 0:3

(Rikardo 5, 71, Miletić 10)

RAD: Marković, Mladenović, Tričković, Busnić, Šipčić, Ignjatijević (od 64. Kasalica), Perendija, Marović, Jović (od 46. Bainović), Lutovac (od 70. N. Marinković) i Petrović.

PARTIZAN: Kljajić - N. R. Miletić, Marković, Valijente, Urošević - Zdjelar, Kosović, Pantić (od 78. Đerlek), Ivanović (od 81. Stevanović), Zakarić (od 73. Tošić) - Gomeš.

Milan Perendija i Mark Valijente u klinču Foto: MN Press

Prema nepotvrđenim informacijama, pre utakmice je došlo do sukoba navijača, zasad nije poznato da li između zaraćenih frakcija Partizanovih pristalica ili su bili umešani i Radovi.