≫

Levandovski stigao Jovića, obojicu prestigao Alkaser, Super Mario raspametio Švabe!

Poljak sa golom zaokružio "poker" Bajerna, Mario Gomez dao dva gola u preokretu protiv Herte

• 0

Krcati stadioni u Nemačkoj svedočili su još jednom uzbudljivom kolu koje su obeležili fudbaleri Bajerna i Štutgarta.

Bavarci su gostovali Hanoveru na severu, odigrali u skladu sa renomeom kluba i očekivanjima navijača, pa rezultat nije mogao da izostane - 0:4!

Već u 2. minutu tresla se mreža domaćeg tima, pogodio je Džošua Kimih efektno smestivši "otpadak" sa ivice kaznenog prostora.

Najlepši trenutak meča dogodio se u 29. minutu, kada je Alaba "topovski grunuo", poslao loptu u rašlje, na oduševljenje navijača Bajerna, koji su već tada mogli da uteftere novu "trojku" ekipe Nike Kovača.

U drugom poluvremenu, tačku na pobedu stavili su Gnabri i Levandovski, kome je to bio 10. gol u sezoni, čime se izjednačio na drugom mestu sa našim Lukom Jovićem na listi najboljih golgetera lige.

Prvo mesto do dalje je rezervisano za senzacionalnog Paka Alkasera koji je "kumovao" još jednoj pobedi Dortmunda - 2:1.

Španac je stigao do 11. gola ove sezone, Rojs je takođe pogodio mrežu Verdera, a Kruse ublažio poraz čete sa "Vezera".

Pako Alkaser i Marko Rojs, strelci za Borusiju protiv Verdera Foto: Tanjug/AP

Ajntraht u nedelju igra meč protiv Leverkuzena, pa eto prilike Joviću za novi iskorak u borbi za "Kralja strelaca" Bundeslige.

U Štutgartu - slavi se ime samo jednog čiveka, Maria Gomeza!

Idol navijača "Švaba" i u 33. godini je ubitačan za protivničke odbrane, sa dva gola rešio je meč protiv Herte, preokrenuo za 2:1.

Štutgart je tako pobegao iz "opasne zone", trenutno je na 14 bodova, dva više od Fortune.

Gomez je sa odva dva gola stigao do 100 pogodaka u dresu Švaba u svim takmičenjima, čime je premašio brojku golova postignutih za vreme četvorogodišnjeg boravka u Bajernu.