≫

Nema više neporaženih u Bundesu, Borusija ukočila u Dizeldorfu! (FOTO)

Veliko veće za tim Fortune

• 1

Ko se ovome nadao? Fortuna iz Dizeldorfa nanela je prvi poraz lideru Bundeslige Borusiji, porazivši je na svojoj "Merkur - Spiel" Areni rezultatom 2:1!

Teško da je iko očekivao da će jedan od najslabijih timova u ligi uspeti u "nemogućoj misiji" protiv ofanzivne mašine trenera Lusijena Favra, koja je ove sezone poražena tek jednom, i to u takmičarski nevažnoj utakmici Lige šampiona od Atletika.

Borusija je porazom od Fortune "omogućila" Bajernu da eventualnom pobedom priđe na tri boda zaostatka u šampionskoj trci, što je već uradila Borusija iz Menhengladbaha u utorak uveče pobedom na svom terenu protiv Nirnberga 2:0.

Bavarci se u sredu sastaju sa Red Bul Lajpcigom.

Što se tiče Fortune, bio je ovo bez dileme najbolji meč ekipe Fridhelma Funkela, koja je od starta sezone pretrpela nekoliko neprijatnih poraza.

Junaci trijumfa bili su Belgijanac Dodi Lukebakio, strelac gola u 22. minutu, i Žan Cimer, koji je u 55. duplirao vođstvo.

Strelac za goste, u 81. minutu, bio je prvi golgeter lige Pako Alkaser, međutim više od toga gosti ovoga puta nisu mogli, ortuna je defanzivno odigrala perfektno i proslavila najvredniji trijumf u sezoni.

Ujedno, ekipa iz Dizeldorfa isplivala je iz zone ispadanja.