≫

Bejl het-trikom po Samurajima, Real je u finalu Svetskog klupskog prvenstva (VIDEO)

Velšanin dominirao u Emiratima, obezbedio Madriđanima novo finale - rival u četvrtak biće Al-Ain

• 0

Nije bilo dileme u duelu evropskog i azijskog šampiona, Real Madrid nadigrao je japansku Kašimu Antlers u polufinalu FIFA klupskog prvenstva sveta, rezultatom 3:1.

Trostruki strelac za Madriđane bio je Geret Bejl, i tako odveo svoj tim na megdan sa domaćim Al-Ainom na meč za trofej svetskog prvaka koji Real i brani.

Podsetimo, ekipa koju vodi Zoran Mamić dan ranije je priredila senzaciju eliminisavši na penale aktuelnog prvaka Južne Amerike River Plejt.

Madriđani su u prilici da se bore za treći uzastopni trofej klupskog prvaka sveta, a četvrti ukupno, i ukoliko ga osvoje izdvojiće se na listi najtrofejnijih klubova, na trofej ispred Barselone.

Velšanin je u potpunosti obeležio meč u Emiratima, sa tri gola za samo 11 minuta.

Marselo i Bejl slave vodeći gol Reala Foto: Tanjug/Ap

Prvi je stigao u 44, posle genijalnog "duplog pasa" Marsela, koji je "izbacio" Bejla, a ovaj pogodio dalji ugao golmana japanskog tima.

U nastavku, još dva pogotka igrača utakmice.

Najpre je Bejl iskoristio kiks defanzivca Kašime, "namirisao" povratni pas ka golmanu, stigao do lopte pre njega i rutinirano pogodio nebranjenu mrežu.

Tačku na svoj resital Velšanin je stavio u 55. minutu, ponovo na asistenciju Marsela. Usledio je silovit udarac levom nogom, za mat Japanima.

Do kraja, igrači Kašime su uspeli da postignu počasni gol, i to tek posle intervencije VAR -a.